MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Dadaşlar, Kadıköy’de Erzurumlular Vakfının iftarında buluştular
Dadaşlar, Kadıköy’de Erzurumlular Vakfının iftarında buluştular


İstanbul’da faaliyet gösteren Erzurum hemşehri dernek ve vakıf temsilcileri, Kadıköy’de İstanbul Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfının teras katında, iftarda bir araya geldiler.
İstanbul Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı adına Vakıf Başkanı Mehmet Sabri Seven’in davetlisi olarak gelen, İstanbul’da faaliyet gösteren Erzurum hemşehri dernek ve vakıf temsilcileri, birlikte iftar yemeği yerken bir yandan da kısa konuşmalar yaparak birlik beraberlik mesajları verdiler.

Kadikoy-Vaiıfta-iftar-2015-seven

 

 

Seven selamlama konuşması yaptı
Vakıf Başkanı Mehmet Sabri Seven, hemşerilerini iftarda buluşturmanın heyecanını yaşarken, kısa bir konuşma yaptı.

Kadikoy-Vakifta-iftar-2015-(21)Seven, “ Vakfımızda, Ramazan ayı boyunca hergün iftar yemeği verilirken, öte yandan ihtiyaç sahibi hemşerlerimize erzak yardımı yapıyoruz. Bildiğiniz gibi öğrencilere burs desteği konusunda vakfımız istisnasız her sene yaklaşık 230 öğrenciye burs vermekteyiz. Folklör ve çeşitli sanat kursları gibi aktivitelerimiz devam ediyor. Vakfımızın kuruluşundan bugüne kadar vakfımıza hizmet etmiş herkese çok teşekkür ediyoruz.
Değerli hemşerilerimiz, Ahmet Ağırman, S. Kenan Şahin, Şadi Yazıcı, İdris Güllüce gibi değerlerimiz neden daha fazla olmasın. Birlik beraberlik ve dayanışma içinde olursak daha güçlü oluruz”

Ağırman, burs desteği konusunda Kadıköy vakfımız liderdir, destek olmalıyız!
İstanbul Erzurumlular Dernekler Federasyon Başkanı, İSFALT Genel Müdürü Ahmet Ağırman’da yaptığı konuşmada; “ Kadıköy Vakfımızın değerini yerini biliyoruz. Vakıf, dernek federasyon gibi sivil toplum kuruluşlarımız birbirine destek olmalı. Çünkü ortak kimliğimiz Erzurum’dur.
Kadıköy Erzurumlular Vakfı bu burs konusunu çok güzel beceriyor, takdire şayan bir durumdur, ayakta alkışlıyorum. Elbirliğiyle bu vakfımıza burs konusunda destek olalım. Diğer vakıf ve derneklerimize başka konularda destek olurken, Kadıköy vakfımıza burs konusunda destek olalım.

ahmet-agirman-vakifta-
Daha sonra sohbet eşliğinde çaylar içilirken, katılımcıların yaptığı kısa konuşmalarla birlik beraberlik temennisinde bulunuldu.

Galeri
📆 29 Haziran 2015 Pazartesi 16:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR