MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Genel, Manşet, Toplum » Kreş Öğrencileri ve Velilere İftar Yemeği
Kreş Öğrencileri ve Velilere İftar Yemeği


Kartal Belediyesi’nden kreş öğrencilerinin velilerine iftar yemeği

Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 kreşe devam eden minikler, aileleri ve kreş çalışanları için Kartal Belediyesi Organik Pazar Alanı’nda iftar yemeği verildi. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Başkan Yardımcıları Ömer Fethi Gürer, Gülcemal Fidan, Dr. Turgut Mermertaş, Kartal Belediye Meclis 2. Başkan vekili Av. Perihan Sevim, Yücel Süslü, Mehmet Tirgil, Halil Şener, 25. dönem CHP milletvekili adayı Nurettin Sarıbal ve Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar katıldı. İftar yemeğinde Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerde eğitim gören minikler Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ile hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdiler. İftar yemeği sırasında etkinlik çadırında bulunan ve gezegenlerin anlatıldığı keşif küresi de çocukların yoğun ilgisini çekti

En büyük mutluluk çocuk seslerinin yankılanması

Göreve geldiği 2009 yılından beri Kartal’da 1 olan kreş sayısını 11’e çıkaran Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, kreş velileri ile bir araya geldi. Ramazan ayı dolayısıyla Kartal Belediyesi Organik Pazar alanında düzenlenen iftar yemeğinde veliler ile buluşan Başkan Altınok Öz, ortamdaki çocuk sesine dikkat çekerek olabilecek en iyi konuşmanın çocuk sesleri olduğunu ve kendisi için de en büyük mutluluğun bu sesleri duymak olduğunu söyledi.

Kartal Belediyesi personeli emekli Müezzin Vedat Özbaş ve Kartal Cemevi dedesi Mustafa Düzgün’ün okuduğu dualar ile başlayan iftar yemeğine çocukları kreşe devam eden velilerin yanı sıra Kreş Müdürlüğü ve Kartal Belediyesi personeli de yoğun ilgi gösterdi. Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar yaptığı kısa konuşmada 570 öğrenci ve aileleriyle büyük bir aile olduklarını söyledi.

Kreşlerde eğitim gören çocuklar ile geleceğe önemli bir yatırım yapıldığını söyleyen Dipşar’ın ardından konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ise ortamdaki çocuk seslerine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Bana göre bu çocuk sesleri burada yapılacak en iyi konuşmadan bile üstündür. Onları bu mutluluğu bu neşesinin yerine geçebilecek ve ifade edebilecek kelime yok. Bu sesleri duymak bile benim için büyük bir mutluluk kaynağı. 570 öğrencimizin 70 kadarı belediye personelinin çocuklarından oluşuyor. Geri kalanlarının da artık Kartal Belediyesi ailesine katıldığını söylemekten mutluluk duyuyorum.”

İftar yemeğinde çocuklar Başkan Altınok Öz’e yoğun ilgi gösterdi ve sık sık hatıra fotoğrafı çektirdi. Yemek sırasında etkinlik çadırında bulunan Keşif Küresi de miniklerin ziyaretine açıldı. İçinde gezegenlerin anlatıldığı devasa küreyi ziyaret etmek için çocuklar sıraya girdi.

📆 26 Haziran 2015 Cuma 15:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR