MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » başınız dik olsun
M. Nazım TELLİ
başınız dik olsun


Kartal Atatürk İlkokulu Müdürü Yunus Özdemir, 75’in altında kaldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz hafta tüm okul müdürlerini değerlendir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri koordinasyonunda yapılan değerlendirmede: 100 üzerinden 75 puan alamayan okul müdürlerine “dur” dendi. Puanlamada, 100 puanın 70’ini İlçe Milli Eğitim, 30’unu okul kullandı.

Çok sayıda okul müdürünün yeterli puan alamadığı değerlendirmede; Atatürk İlkokulu Müdürü Yunus Özdemir’de, 75 puanı geçemedi.

1960 Rize doğumlu olan Yunus Özdemir, 1981 yılında Ankara Gazi Eğitim’den mezun olmuş. Aynı yıl Denizli’de öğretmen olarak göreve başlayan Özdemir, 1994 Yılında Kartal Serhat Şanlı İlköğretim Okuluna, 1994 yılında da Yavuz Selim İlköğretim Okuluna gelmiş. Rotasyonla Atatürk İlköğretim Okulu’na atanan Yunus Özdemir, şimdi beklemede.

33 yıllık mesleki birikimi, 22 yıllık müdürlük hayatı olan ve kendisini çok yakından tanıdığım Yunus Özdemir, neden başarısız? 100 puanın 70 ini elinde tutan Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yunus Özdemir’e, neden yeterli puan alamadın” diyor.

Yunus Özdemir, denen yetersiz? Bize göre bu puanlamada bir problem var. Sorular mı hatalı, çeldiriciler mi çok güçlü, bilgisayar girişlerinde bir sıkıntı var? Bilmiyoruz. Biliyoruz ki Milli Eğitim’de bu konudan rahatsız.

Yunus Özdemir’in elinde: 6 takdir, 3 başarı belgesi, 10 teşekkür belgesi, 1 maaş ile ödüllendirme var. Tema Vakfı tarafında “Beslenme dostu okul “ seçilen, “Beyaz Bayrak” alan Yunus Özdemir, Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nu iç dış tepeden tırnağa boyatan ilk müdürdür. Yavuz Selim’de çalıştığı 5 yıl içinde kendi çaba ve gayreti ile yapılanlar üç aşağı beş yukarı şöyle.

1-Okul tepeden tırnağa boyanarak okula renk ve estetik kattı. 2- Sınıf kapıları komple değiştirilerek sınıfların giriş çıkışına kolaylık sağladı. 3-Tuvaletleri kırılıp tamamen yenileterek okuldaki pis kokuya son verdi. 4- Elektrik tesisatı yenilenerek, muhtemel elektrik yangınının önüne geçti. 5-Su tesisatını komple yenileterek çocuklarımıza daha sağlıklı su hizmeti sundu. 6- Okulun doğalgaza geçmesiyle çevre kirliliğine ve personel israfına son verdi. 7-Okul duvarları yeniden yaptırarak öğrencileri, güvenlik içine aldı. 8-Deprem riski taşıyan binaya ek merdiven yaptırarak okulun tahliyesi kolaylaştırdı Olası İstanbul depreminde binanın yıkılmasının önüne geçerek muhtemel ölümlerin önüne geçti. 9-Eski binanın tamamen yıkılarak yeni ve modern bir okul yapılmasını sağladı. 10-Öğretmenleri sürekli motive etti. 11-Veli ile okulu bütünleştirdi.

Bu kadar mı? Hayır. Hemen her yıl onlarca çocuğa giysi onlarca aileye gıda yardımı yapan/yaptıran Yunus Özdemir, öğretme, öğrenci ve velileri ile el ele vererek Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nda Anadolu Lisesi patlaması yaşadı. % 70’ler seviyesinde Anadolu liselerine yerleştirme başarısı sağlayan Yavuz Selimliler; Voleybolda, Halkoyunlarında ve Bilgi yarışmalarında önemli bir mesafe aldı. Gezi, edebiyat, tiyatro, sinema, müzik ve resim alanında yüzlerce projeye imza attı. Şimdi birileri Yunus’a, “Başarısız” diyor.

Siz, elinde zımpara taşı sıra temizleyen müdür gördünüz mü? Siz elinde boya fırçası okul duvarlarını boyayan müdür gördünüz mü? Sınıftaki patlayan ampulü, çatıdaki kırık kiremitleri değiştiren müdür gördünüz mü?

Biz gördük, Bu müdür, dün Kartal Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nda birlikte çalıştığım, Kartal Atatürk İlk Okul’u Müdürü olan Yunus Özdemir’dir.

Teşekkürler müdürüm. Birileri tüm bu çalışmaları görmemiş ama; öğretmen, öğrenci ve veliler seni tanıyor.

Senin alnın ak, başın dik.

📆 09 Eylül 2014 Salı 10:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR