MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Senelerdir hep aynı şey oluyor
Oğuz Akdeniz
Senelerdir hep aynı şey oluyor


Senelerdir hep aynı şey oluyor..Şampiyonluk İstanbul takımları arasında paylaşılıyor.Anadolu takımları arasından Trabzonspor veBursaspor dışında çıkıp ta Türk futbolunun kilometre taşlarına yeni halkalar ekleyecek takım bulmak çok ama çok zor .Evet güzel futbol,oynayan,mütevazi kadrolar kurup,oyuncu satarak kendini ikame eden klüplerimiz de var.Ancak bu yeterli mi ? Tartışılır. Bu lige daha fazla rekabet gelmesi lazım.

Bu sene’ nin en önemli olayları Galatasaray ve Fenerbahçe’ nin Avrupa kupalarında ki başarıları oldu. Evet ; Çok önemli yıldızlar da izledik yeşil sahalarda. Ancak bu transferlerin ne kadar bilinçli yapıldığını zaman bizlere gösterecek. Zira Beşiktaş ‘ ın almış olduğu Portekizliler den ne kadar yararlandığını ve klübün hala zor günler geçirdiğini de göz ardı etmemek gerek.

Türk futboluna yapılan yatırım hemen hemen Türkiye de hiç bir spor dalına yada eğlence sektörüne yapılmıyor. Sporun rekabet ,eğlence ve fair play anlamına gelmesinden dolayı bu sözlerimiz.Bu yüzden karşılığı da gelmeli elbette.

Bu senenin diğer önemli bir olayı da yeşil sahalar da istenmeyen görüntülerdi.Ne zaman dur diyecez bu görüntülere. Bir taraftar öncelikli olarak şuna bakmalı. Ben biletimi aldığım andan itibaren dört dörtlük şartlarda maç izleyebiliyormuyum.? Klübüm bana bu imkanı sunabiliyor mu ?  Bunu sormadığımız ve almış olduğumuz hizmeti sorgulamadığımız müddetçe güzel şeylere de uzak kalırız.

Ayrıca bu sene futbolumuz adına  sınıfta kalan bir diğer sporu tamamlayıcı unsur da  bazı Spor Programları oldu. Futbol, anlatan,Futbolu öğreten ve sevdirmeye çalışan programlar dışında bol bol futboldan uzak konuşmalara da rastladık.Bu tip programlar hemen hemen Avrupa medyasında hiç yok.Altı çizilecek bir konu.

Senenin flaş takımları olarak lige giren Orduspor ve Mersin İdman yurdu için bu sene gerçekten kayıptı. Taktik, teknik ve oyuncu anlamında yapılan hataların bütünleşmesi sonucu bu sonuçları aldılar. Ancak inanmanın, mücadelenin para ile değil kenetlenme ile başarılabileceğini gösteren takımlar da vardı.Akhisar gibi… Theofanis Gekas adeta dosta düşmana sporcu olmanın yaşı yoktur, disiplini vardır mesajları yolladı. Saygı duymak gerek.

Trabzonspor ise her sene almış olduğu benzer sonuçlara bir yenisini ekledi. Türkiye’ nin en potansiyelli kenti ve takımı olarak sanırım en baştan transfer politikalarını gözden geçirmek gerek.Bunu yaparken de Emerson, Mark Janko gibi isimleri de hiç unutmamalılar. Hatta her sene bu isimlerden yola çıkarak yeni transfer arayışlarına girmeliler ki ; aynı hatalar olmasın.

Beşiktaş ‘ a gelince… Ben hala Dentinho’ da yım. Bu oyuncu ne yaptı, ne etti. Hiç bir fikrim yok. Avrupa futbolunda gözden düşmeye namzet latin amerikalı kramponlar yerine neden Afrika ülkelerinden yıldızı parlayacak genç oyuncular seçilmez. Ya da Gençlerbirliğine bakalım.Almış oldukları Vleminckx gibi bir oyuncu kaç takımda var ülkemiz de..

📆 24 Haziran 2013 Pazartesi 12:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR