MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Mücadelemiz Sonuç Verdi: Öğretmenlerin İl İçi Özür Grubu Tayin Hakkı Tanındı!
M. Hanifi Bostan
Mücadelemiz Sonuç Verdi: Öğretmenlerin İl İçi Özür Grubu Tayin Hakkı Tanındı!


2013 yılı Şubat ayında yapılan özür grubu atama döneminde il içi özür durumu bulunanlara başvuru hakkı verilmedi. Türk Eğitim Sen olarak bu konu Danıştay nezdinde yargıya taşıdık. Ayrıca yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya Türk Eğitim Sen olarak sunulan “Eğitim Çalışanlarının Yaşadığı Sorunlar ve Eğitim Öğretim Hayatımızın Acil İhtiyaçları Yönünden TÜRK EĞİTİM SEN’İN TESPİT VE ÖNERİLERİ” raporunda da konuya ayrıntılı yer verildi.

 

Gelinen noktada açtığımız dava; gerek sözlü gerek yazılı başvurularımız ve gerekse eylemlerimiz sonuç verdi.Nitekim Milli Eğitim Bakanlığı bugün (11.02 2013) saat 18.20’de resmi sitesinde yaptığı duyuru ile “il içi özür durumuna bağlı yer değiştirmeleri” yapacağını açıkladı. Açıklamada “Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin il içi eş ve sağlık durumu ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklikleri 06/05/2010 tarihli 27573 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacaktır” denildi. Başvuruların 11-28 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılabileceği duyuruldu (Ayrıntılar için bkz.http://ikgm.meb.gov.tr/www/2013-ilici-ozur-grubu-yer-degistirmeye-iliskin-duyuru/icerik/150).

 

MEB, öğrenim özrünü de özür grubu tayinleri içine alarak, Şubat ayında öğrenim özrü tayinlerini de yapmalı, yüksek lisans ya da doktora yapan öğretmenlerimizi cezalandırmaktan vazgeçmelidir. Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın özür grubu tayinlerini bir bütün olarak görerek, bu alanda yaşanan tüm mağduriyetlere son vermesini bekliyoruz.

 

 

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen

İstanbul İl Başkanı

Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan

 

📆 12 Şubat 2013 Salı 10:00   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Mücadelemiz Sonuç Verdi: Öğretmenlerin İl İçi Özür Grubu Tayin Hakkı Tanındı!” için bir cevap

  1. vehib dedi ki:

    Geçici görevle eşimin çalıştığı ilde çalışıyorum. Tayin istedim ama Güya Norm boslugu olmadigi icin tayinim de yapilmiyor esimin calistigi ile. Geçici gorevliyim diye eşim il içi tayin isteyemiyor. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekir. Hergün 120 kilometrelik ilçe yolunu çok zor şartlarda katetmeye mecbur bırakılmak adilane bir yaklaşım degildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR