MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Artık Galibiyet Zamanı Gelmedi mi?
Oğuz Akdeniz
Artık Galibiyet Zamanı Gelmedi mi?


Türkiye Romanya maçı öncesinde aslında hepimiz işimizin zor olacağını biliyorduk.Piturca çok kurnaz bir teknik direktör.Oyunculuğu da böyleydi.Mutlaka bizi orta saha da durdurup oyunu rölantiye almak için kısa paslar yapan bir orta saha düzeni kurmak zorundaydı.Muhtemelen de elindeki kadro ya göre de süpriz ataklar arayacaktı.Eski güçlerinde değiller.En iyi oyuncuları Boğda Stancu  Orduspor da oynuyor.Mutu yaşlanmış…

Galatasaray ‘ ın gözden çıkardığı Tamas bile savunmanın göbeğinde..Nerede eski Moldovan lı,Hagili Petrescu lu Romenler diye sormadan edemiyor insan.Yine de Kontrollü oynadılar ve Nitekim Kalecimizin çoğu zaman rakip takım forveti ile bir uzun topta yalnız kalıp çıktığı gibi bir atağın sonunda golü buldular.Artık şu tür pozisyonlarda kale de kalıp mesafeyi daraltmak yerine mesafenin gücünden faydalanmayı öğrenmek lazım.

Bizim takım güven vermiyor.Maç öncesinde bile bu maçtan galibiyet almamızın yüzde 10 dan daha düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyordum.Keşke haklı çıkmasaydım. Kadromuz ve oyun dizilişimiz hatalar ile dolu.Hasan Ali kaldırım gibi mücadele gücü yüksek bir oyuncudan pas dağıtmasını beklerken,mehmet topal gibi dinamo bir oyuncuyu defansın içerisine hapsetmişiz. Arda bir şeyler yapmaya çalışıyor ama yalnız.

 

Umut kendisini asiste edecek hızlı ve seri bir adamın eksikliğini hisseder gibi her topa hamle yapıyor.Maçın hakemi Webb olunca en azından saha da hakemlik adına bir şeyler görmüş olduk.

Maçın son 10 dakikasında bile yeterince organize olamayan bir oyun ortaya koyduk. Sanırım bundan sonrası bizim için daha da zor..Hele de bu anlayışla…

📆 13 Ekim 2012 Cumartesi 10:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR