MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Öğretmenlerimizin ve Öğrencilerimizin Can Güvenliği Sağlansın!
M. Hanifi Bostan
Öğretmenlerimizin ve Öğrencilerimizin Can Güvenliği Sağlansın!


Terör örgütü, son dönemde eğitim hizmetini baltalamak için faaliyetlerini hızlandırmış bulunmaktadır. Öğretmenlerimizin kaçırılması, okullarımızın yakılması ve eğitimin sekteye uğratılması amacıyla yapılan saldırılarda artış gözlenmektedir. Tüm bu faaliyetlerin amacı bellidir: Okullara yapılan saldırılarla eğitim hizmetini sekteye uğratarak bölge vatandaşının çağdaş eğitim almasını engellemek ve böylece bölücü emellerine ulaşmak için insan kaynağı oluşturmaktır.

 

Bir süredir bölücü katiller çetesi, bilim yuvası olan okullarımızda öğretmenlerimizin rahat görev yapmasına engel olarak öğretmenleri bölgeden uzaklaştırmak, öğrencilerimizi sindirip korkutarak tedirgin etmek, velilerin çocuklarını okula göndermelerine engel olmak ve böylece eğitimi kesintiye uğratarak bölgede etki alanını genişletmek için yoğun bir faaliyet halindedir. Ancak, bilinmelidir ki, gözünü kan bürümüş olan bu hainler asla başarılı olmayacaktır.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin can güvenliğini sağlayabilecek, okulları güvenli alanlar haline getirebilecek ve bu soysuzların okullara yaptığı alçak saldırıları önleyebilecek güçtedir.  Yeter ki, ülkemizi idare eden siyasi irade, tavizsiz bir kararlılıkla terör unsurlarına ve destekçilerine karşı gereken tavrı ortaya koysun. Bu ülkenin okullarına zarar veren, eğitimin temellerine dinamit koymaya çalışan, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin canına kast eden bölücülerin yaptıkları yanlarına kar kalmamalıdır. Bu konuda her türlü tedbir alınmalıdır. Zaten devletin asli hizmetlerinin başında da vatandaşlarının can ve mal emniyetini sağlamak gelmektedir.

 

Bu noktada devleti yöneten irade sorumlulukla hareket etmeli, devletin otoritesinin vatandaşlara güven ve bölücü hainlere de korku vermesini sağlamalıdır. Aksi takdirde kaybeden bu ülkenin geleceği olacaktır.

 

📆 09 Ekim 2012 Salı 16:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR