MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » İnşallah Seneye Avrupa!
Oğuz Akdeniz
İnşallah Seneye Avrupa!


Dün akşam Bursaspor Twente maçını izlerken Bursaspor ‘ un zorlanacağını ama zor da olsa maçtan lehine bir skorla ayrılabileceğini hesaplıyordum.Ancak işler beklenildiği gibi gitmedi.Bu kadar yabancı oyuncuya endeksli bi takım kurulur,nasıl futbol oynar. Dün gece izledik.Bir kere Bursaspor yetersiz.Yeterince mücadele edemiyor.Etmek istese de adaleleri müsait değil.

Takımın orta saha da ki en önemli ismi Batalla sürekli wederson ile köşe kapmaca halinde.Hal böyle olunca Pinto ile Sestak yalnızları oynuyor.Dün twente ve Steve Mclaren hakikaten inanılmaz bir taktik anlayış ortaya koydu.Bursasporu önce kanatlara sona da kendi ceza sahalarına hapsettiler.

Orta saha da Tadiç ,gutierre ve Fer hakikaten çok yetenekliler.Zaten bizim maçı kaybedeceğimiz Ndaye nin çıkmasından belli idi.Düşünebiliyormusunuz koskoca takımda bu adamın yerine girecek bir tane mevkisinin adamı oyuncu yok.Yerli oyuncu fakirliği yaşıyor Bursaspor.İbrahim ve Ömer Erdoğan dışında gelişmeye çok açık ancak şu an için yetersiz oyuncular.

Bursaspor ayağına gelen fırsatı tepti.Böyle olmamalı idi.Hakemin de hakikaten biaz işin ucunu kaçırdığını söyleyelim.Ancak iyi bir takım hakeme rağmen de kazanır.Bursaspor da Basser oyundan atıldıktan sonra iyice takımın kuvveti azaldı.Adamlar sağdan,soldan ortadan Bursaspor kalesini ablukaya aldılar.Bu kadar yetersiz bir takım uzun zamandı izlememiştim.Bursaspor un kendine çeki düzen vermesi şart.

Türk futbolunda yapılan yanlışları hep söyledik.Bundan dolayı zaten Trabzonspor da,Bursaspor da elendi. Bir avrupa takımı olmak ve onların futbol anlayışında top oynamak ve pes etmemek için onlar gibi yaşayacak onlar gibi futbola bakacaksın.Yoksa sadece idman ve yabancı oyuncuların performansları ile bu iş olmaz. Ben futbol da eleştirinin yapıcı olmak şartı ile işe yaradığına inanırım.Umarım bu sene Bursaspor kendisine yakışan futboluna geri döner.

 

📆 01 Eylül 2012 Cumartesi 11:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR