MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Beşiktaş belki de şampiyon olur..Ne dersiniz?
Oğuz Akdeniz
Beşiktaş belki de şampiyon olur..Ne dersiniz?


Beşiktaş nasıl bugünlere geldi.

Hepimizin aklında yatan bu soru son günlerde. Basketbol takımı doğru yapılanma ve doğru hamleler ile başarıyı elde ederken futbol takımı nasıl bu noktaya gelebildi. Beşiktaş taraftarı neredeyse 100.yılda ki şampiyonluğu bile unutur hale geldi.Bir kere kabul etmek gerekir ki Carvalhal ‘ i göndermek hataydı.

Mutlaka kadro da revizyona gitmek gerekliydi.

Bu tür durumlarda başarı gelmiyor sa elde ki oyuncu kadrosunda ufak tefek oynamalara gitmek gerekli. Örneğin uzun zamandır takımda olan oyunculara şöyle bir bakmakta fayda var. Portekizliler.Bu adamların ben Almeida ve Fernandes  dışında hiç birinin Beşiktaş ‘a faydalı olacağını düşünmüyorum. Fernandes zaten kalitesini kanıtladı.

Hugo da ise bence ısrar edilmeli.

Bebe, Alves, Sidnei… Türk Futbol tarihinin tartışmasız en kötü transferleri..Bu transferlere ne kadar harcandı. Neden bu oyuncular alınmakta ısrar edildi.Analizi yapılmalı.

Seneye Samet Aybaba ya mutlaka tam destek şart.Sonuçta yeni gelmiş bir teknik adama sahip çıkmaktan başka şansımız da yok. Genç, yetenekli ve başarıya aç oyuncularla güzel ve istikrarlı hamleler yapılabilir. Yeter ki takım önce kendine ve antrenörüne inansın. Beşiktaş ‘ ın mutlak anlamda bir mentöre de ihtiyacı var. Ümraniye artık taraftarla ,futbolcuların kenetlendiği birbirini tamamladığı bir yer olmalı.

Bu şartlarda başarı da kendiliğinden gelecektir. Belkide şampiyonlukta.

 

📆 27 Haziran 2012 Çarşamba 10:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR