MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Nba Tıpkı Tbl gibi…
Oğuz Akdeniz
Nba Tıpkı Tbl gibi…


Amerikan profosyonel basketbol liginde aslında tam da beklenen bir seyirde ilerliyor. Kendi konferanslarında lider olan takımlar zaten güçlü kadroları ile bu sıralamayı sezon başlarken belli etmişlerdi. Boston Celtics’te sezonu çok iyi bir galibiyet yüzdesi ile götüren takımlardan.Deneyimli oyuncular ve genç oyuncuların son derece uyumlu oldukları gözleniyor.

Pierce neredeyse takımın demirbaşı. Ligin en değerli oyuncularından biri olan Ray Allen ile birlikte kısa forvet mevkisini sırtladığı gibi skora da önemli katkılarda bulunuyorlar. Takımın son derece fazla sayıda dış şut tehdidi olması yeşil yoncaların arka alanının çember altında rahatlamasını sağlıyor.

Shaquile O’neal ve Kendric Perkins gibi kalın sıze’ı yüksek oyuncuların mücadeleyi sevmeleri Boston fast break lerinin aslında şifrelerini vermekte. Elbette Doc Rivers’ ın takımı uzun yıllardan beri tanıması ve Rajon  Rondo ile Nate robinson ikilisine guard mevkisinde sorumluluk vermesi Boston’ın içerde ve dışarda yüksek tempolu oyununa imkan sağlıyor.

Temsilcilerimizden Semih ise her geçen gün  oyununu geliştiriyor.Bu noktada yeteneklerini bilerek hareket etmesi ve oyunun mücadele yönününe ağırlık vermesi hanesine artı olarak yazılıyor.Celtics’ in sıralama olarak hemen altında bulunan ekipler 76 Ers ve Newyork takımları galibiyet yüzdeleri birbirine hemen hemen eşit olan takımlar.Ancak kapasiteleri sınırlı ve gücleri doğrultusunda yer bulabilen ekipler.

76 ers İguodala ve Brand in yokluğunda neler yapabileceği belli olmayan bir takım.Newyork ise takım oyununa daha yatkın bir profil çiziyor.Çember altında Amare Stoudmire büyük kazanç..Raymond Felton belki zaman zaman pas hataları yapıyor ama asla bencil bir oyuncu değil..Danilo galinari ve Chandler skor olarak gereken katkıyı veriyorlar.

Merkez konferansında ise Chicago yaptığı takviyelerin meyvelerini alıyor.Derrick Rose her zaman ki gibi takımın olmazsa olmazı.Onun hızlı hücumlarında deng ve boozer skor üretmekte zorluk çekmiyorlar.Takım etiketini yakalayabilmiş oyunun son saniyesine kadar oyunu bırakmayan ekiplerden.Ömer aşık bu takımda daha fazla süre almalı..4-5 dakikalık süreler ile ne kadar bu takıma ısındığını gösterebilir ki. ? Son olarak kazandığı bucks maçında takım olarak 2 li oyunları ne kadar sevdiklerini gösterdiler.

Diğer konferanslar da Miami, Oclohoma City, Lakers, ve San antonio liderlik koltuğuna kurulan takımlar. Bu ekipler den sadece Lakers istikrarsızlığı ve dış sahada aldığı mağlubiyetler ile soru işaretleri doğuruyor.Elbette ki Jackson’ın oyun şablonunda Kobe Bryant ve Odom un payı ve aldığı rol büyük.Ancak diğer oyuncuların tıpkı Gasol gibi bu 2 oyuncuya destek vermeleri için taşın altına ellerini sokmaları şart.

📆 12 Şubat 2011 Cumartesi 14:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR