- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Maltepe’deki terör operasyonunda gözaltı sayısı 16’ya yükseldi

İSTANBUL(CİHAN)- İstanbul’da bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan şüpheli sayısının 16 olduğu, bu kişilerin Maltepe bölgesindeki bazı polis araçlarına molotof atma, korsan gösteri gibi olaylar kapsamında yakalandıkları öğrenildi.

Maltepe Gülsuyu ve çevresinde belirlenen 13 ayrı adrese sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheli Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülerek sorguya alındı. Operasyonun bir süredir takip edilen kişilere yönelik yapıldığı ve kamuya ait binalara molotof atılması ve referandum sürecindeki bazı terör olaylarının da soruşturma kapsamında incelendiği öğrenildi.

13 ayrı adrese baskın yapan polis, bazı örgüt içerikli doküman ve molotof kokteyli yapımında kullanıldığı tahmin edilen çok sayıda şişe ele geçirdi. Operasyonun örgütün gençlik yapılanmasına yönelik yapıldığı ve bölgedeki operasyonların sürdürüleceği belirtilerek gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

Sabah erken saatlerde başlatılan ve özel harekat timlerinin de destek verdiği operasyonda helikopter kullanılarak şüpheliler için havadan da takip yapılmıştı.