- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde iftar yemeği düzenlendi

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı sokak iftarına yaklaşık üç bin beş yüz kişi katıldı.

Acıbadem, Fikirtepe, Dumlupınar ve Eğitim Mahallelerinin katıldığı iftar programında Belediye Başkanı  masaları tek,tek dolaşarak misafirlerine “hoş geldiniz.”  Dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği sokak iftarları kapsamında düzenlenen iftar programında konuşan Başkan Kadir Topbaş “ Mübarek ramazan ayında sofralarımızı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ramazan ayı, Barış, Sevgi ve Hoşgörü ayıdır.” Dedi.

Konuşması alkışlarla sık, sık kesilen Başkan Kadir Topbaş “ Sizlerin imar probleminizi çözüyoruz. İmar komisyonuna talimat verdim. Başkanınız Muharrem Ödemiş beyle sık,sık bir araya geliyoruz.Sizler Başkanınız Muharrem beyle devamlı surette görüşün.Fikirtepe Dumlupınar ve Eğitim Mahallelerinin imar problemini sizlerle birlikte çözeceğiz.Hiç bir vatandaşımızın mağdur olmasını istemem.” Diyerek Şile de yapılan bir uygulamadan doğan bir mağduriyeti nasıl giderdiklerini dile getirdi.

Başkan Topbaş konuşmasına “ Sel felaketinde kaybettiğimiz vatandaşımızın ailesine İstanbul Büyük Şehir Belediyesi olarak bir daire verdik. Bunu reklâm aracı olarak kullanmadık. Hiç bir medya kuruluşuna yansıtmadık.” Deyince vatandaşlar tarafından çılgınca alkışlandı.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımız konuşmasının sonunda “ Sizlere bir müjde vermek istiyorum. Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan E -5 karayoluna cepheli gümrük arazisini bize verdi. Bizde orayı park yaparak sizlerin hizmetine açacağız.Spor alanlarında çocuklarınız ve sizler spor yapacaksınız.Marmaray’ın durağından Mahallelerinizin içine kadar yapacağımız yoldan rahatça Marmaray’a ulaşacaksınız .” diyerek konuşmasını tamamladı.

Programın sonunda sevgi seli devam etti. Vatandaşlar  Başkan Kadir Topbaş ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler.