Deneme Bonusu Veren

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İhtiyaç Kredisi Nedir ve Hangi Sebeple Kullanılır?

Yayınlanma:
ABONE OL

İhtiyaç kredisi, tüketicilerin kullanabileceği bireysel kredilerden biridir ve aylık olarak, eşit meblağlarda taksitler halinde bankaya geri ödemesi yapılabilir. Bu krediyi konut kredisi ya da taşıt kredisi ile karıştırmamak gerekiyor.

Çünkü ihtiyaç kredisinin kullanılması için satın almak istediğiniz ürün ya da hizmetlere dair bazı kriterler karşınıza çıkmıyor. Herhangi bir ihtiyacınızı karşılamak için ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirsiniz. Sadece nakit paraya ihtiyacınız olduğunda dahi kredi başvurusu yapabileceğinizi belirtelim.

Peki, içinde bulunduğumuz dönemde ihtiyaç kredisi en çok hangi nedenlerle kullanılıyor ve en çok hangi banka tercih ediliyor?

  • Eğitim Masrafları

Günümüzde kredi talep edilmesinin nedenleri arasında en çok ön plana çıkanlardan biri eğitim masraflarıdır. Kimi zaman çocukların okula başlama döneminde giderlerinin karşılanması kimi zaman da kişinin kendi eğitim masraflarını zorlanmadan karşılamak istemesi nedeniyle kredi ürünlerinden faydalanılıyor. Örneğin yurt dışında bir seminere katılmak için nakit paraya ihtiyacınız var. Bu durumda hemen bankaya kredi talebinizi iletebilirsiniz. Yabancı dil eğitimi almak istediğinizde kurs giderlerini karşılamak için kredi kullanımını seçebilirsiniz.

  • Taşınma Masrafları

Ev ya da ofis değişikliği yapmak istediğinizde taşınma masrafları ciddi rakamlara ulaşabilir. Halihazırda bir birikiminiz yoksa hemen Enpara.com adresine tıklayarak ihtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Bu sayede kendi bütçenize uygun olan geri ödeme planını ve vade sayısını seçerek bankaya kredi talebinizi iletebilirsiniz. Nakliye, tamirat ve tadilat masraflarını ertelemek yerine kredi ile bu giderleri karşılamak, taşınma dönemini daha rahat atlatmanızı sağlar.

  • Tatil Masrafları

Yıl boyunca güzel bir tatilin hayalini kurdunuz ancak tatil için bir birikim yapamadınız. Bu durumda hemen banka kredisi kullanabilir ve hayal ettiğiniz tatili yapabilirsiniz. Tatil masraflarının karşılanması, ihtiyaç kredisi kullanma nedenleri arasında en yaygın olanlardan biridir. Üstelik mutlaka yurt dışına çıkmanız gerekmez, yurt içinde gönlünüzce tatil yapmak için de kredi talebinde bulunmanız mümkün!

  • Beyaz Eşya Alışverişi

Evlenecek ya da evinizi yenileyecekseniz beyaz eşya alışverişi için ciddi bir bütçe ayırmanız gerektiğini bilirsiniz. Artık beyaz eşya fiyatları çok daha yüksek rakamlara tekabül ediyor ve haliyle hatırı sayılır bir bütçe gerekiyor. Eğer bu bütçeye sahip değilseniz borç para bulmak yerine Enpara.com adresine uğrayabilirsiniz. İhtiyaç kredisi kullanarak istediğiniz beyaz eşya alışverişini rahatlıkla yapabilirsiniz. Geri ödemesini de 36 ayı geçmemek kaydıyla istediğiniz kadar taksitlendirerek yani istediğiniz vade sayısını seçerek yapma şansınız bulunuyor. Bozulan ya da eskiyen beyaz eşyalarınızı yenilemek için de kredi kullanma gibi bir seçeneğinizin olduğunu unutmayın.

  • Kredi Kartı Borçları

Kredi kartı harcamalarını dengede tutmak önemlidir ancak her zaman bunun mümkün olamadığı da biliniyor. Yılın bazı dönemlerinde gelir gider dengeniz bozulabilir ve yaptığınız harcamalar kredi kartınıza yüksek bir borç miktarı olarak yansıyabilir. İşte bu durumda tüketicilerin imdadına yetişen yine ihtiyaç kredisi oluyor. Kredi kartlarının sadece asgari ücretini ödemeniz durumunda yüksek faizlerle karşılaşabilirsiniz. Bunun yerine borcunuzun tamamını ödemek için ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

  • Acil Nakit İhtiyacı

Yukarıda sıraladığımız nedenler dışında herhangi bir nedene bağlı olarak acil nakit paraya gereksinim duyabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken sadece ihtiyaç kredisine başvurmak olacak. Neden acil nakit ihtiyacı duyduğunuzun bir önemi yok çünkü bankalar sizden bu durumu belgelemenizi istemiyor.


İhtiyaç Kredisinde En Çok Hangi Banka Tercih Ediliyor?

Hem ihtiyaç kredisi başvurusu hem de kredi kartı başvurusu konusunda en çok tercih edilenin Enpara.com olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle Enpara.com ihtiyaç kredisinde dosya masrafı kesintisi uygulamıyor. Dosya masrafsız olarak kredi kullanma şansı sunması da tüketiciler için son derece önemlidir. Aynı zamanda kredi kullanmanın son derece kolay olması da önem taşıyor.

Dijital bankacılık alanında yüz güldüren hizmetler sunan Enpara.com, hızlı ve kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusu yapmayı sağlıyor. İnternet sitesinde yer alan hazır formu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzun sadece tek tıkla bankaya iletilmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada kredili ürün başvurularının banka tarafından kısa sürede değerlendirildiğini de eklemek gerekir. Başvuru sonucu da tarafınıza iletiliyor.

Enpara.com ihtiyaç kredisinin büyük talep görmesinin nedenlerinden biri de gayet düşük faiz oranları sunuyor olmasıdır. Bankadan ne kadar kredi talep ettiğinize ve vade sayısına bağlı olarak faiz oranlarında küçük değişimler olabilir. Ancak genel olarak bakıldığında gayet makul oranların geçerli olduğu sonucuna varabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bankanın sitesini ziyaret edin.

İlgili Haberler

Belediye
20 Nisan 2024
Dünyanın Çocukları “Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” için İBB’de buluştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 farklı ülkeden ‘Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’ için İstanbul’a gelen çocukları, Saraçhane’deki tarihi Meclis Salonu’nda ağırladı. İmamoğlu, aralarında Filistin ve Ukrayna’dan gelen çocukların da bulunduğu katılımcılara, “Dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan savaşların, acıların son bulması, Atatürk’ün dediği gibi, yurtta ve dünyada barışın egemen olması için, çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var. Dilerim, […]

Çocuk
05 Nisan 2024
Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivalinde farklı ülkelerden çocuklar İstanbul’da olacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı (İBB Kültür) tarafından yine Türk ve dünya çocuklarının bir araya geleceği bir etkinlikle kutlanıyor! 19-25 Nisan 2024 tarihleri arasında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali, dünya genelinde 16 ülkeden çocuk halk dansları topluluğunu İstanbul’da ağırlayacak. Şehrin 11 farklı […]

Neden Güçlü İletişim Özelliklerine Sahip Bir Cep Telefonu Taşımalısınız?

Günümüzün birbirine bağlı dünyasında, uluslararası seyahatlerde iletişimi kolaylaştırmak için cep telefonlarının rolü önemlidir. Rahat bir tatil veya iş seyahati yaparken güçlü iletişim özelliklerine sahip bir cep telefonuna sahip olmak seyahat deneyiminizi önemli ölçüde artırabilir ve size birçok avantaj sağlayabilir. Uluslararası Seyahatlerde Gelişmiş Mobil İletişimin Kritik Rolü Sınırlar Arası Bağlantı Kurun Uluslararası seyahatlerde güçlü iletişim özelliklerine […]

Büyükşehir
23 Mart 2024
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden “Verdi & Wagner” Gala Konser

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, “Giuseppe Verdi & Richard Wagner” Gala Konseri ile, 30 Mart 2024 günü Atatürk Kültür Merkezi – Türk Telekom Opera Salonu’nda sanatseverle buluşuyor… İtalyan operasının babası olarak bilinen Giuseppe Verdi ve Alman opera literatürünün en büyük bestecisi olarak anılan Richard Wagner’in tezatlıkları ve ortak noktalarının buluştuğu konserde, bu iki bestecinin şan […]