Deneme Bonusu

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Neden Profesyonel Bir SEO Uzmanıyla Çalışmalısınız?

Yayınlanma:
ABONE OL


SEO arayışı sonrası görüşme yaparken veya çalışacağınız SEO uzmanı seçerken aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz başarılı bir kişiyle çalışmanın önünü açacaktır. Bu mesleğin detayları nelerdir? Bu danışmanlar ne yapıyor?

SEO

 • Başarılı bir SEO uzmanı en az 10 yıllık deneyime sahip olmalı,
 • En kaliteli ve doğal SEO teknikleriyle çalışmalı,
 • Başarılı SEO referanslarına sahip olmalı, başarı hikayeleri olmalı,
 • Eğer %100 garantili sonuç vaat ediyorsa çok dikkatli olmalısınız,
 • Google ile anlaşması olduğunu söylerse görüşmeyi hemen sonlandırın,
 • Backlink paketleri gibi yöntemlere karşı dikkatli olun. Sitenize algoritmik veya manuel olarak ceza verilebilir,
 • Doğal SEO işlerinde ceza riski yoktur. Birçok firma ucuz, hızlı ve kolay olduğu için doğal olmayan yöntemleri tercih ediyor, doğal ve organik SEO yöntemleri kullanmalı,
 • SEO danışmanı olarak çalışacağınız kişinin sektörde kaç yıldır görev yaptığı hakkında bilgi alabilirsiniz,
 • Google SEO hakkında güncel bilgiler alın ve ona sorun:
 • Eğer SEO eğitimi aldıysa bu konularda sorular sorun,
 • Google Analytics, Google Search Console, Google PageSpeed Insights gibi Google araçlarını iyi analiz edebilmeli,
 • Anahtar kelime araştırması ve rakip analizi konusunda profesyonel olmalı,
 • Özgün ve kaliteli içerikleri analiz edebilmeli,
 • Arama motorlarını ve algoritmaları yakından takip etmeli,
 • İngilizce güncel SEO kaynaklarını takip etmeli ve bu konuda derinlemesine bilgi sahibi olmalı,
 • Doğal teknikler yerine blackhat hacklink, spam gibi hileli tekniklerden bahsediyorsa bu kişiden uzak durun,
 • Otomatik SEO programlarıyla çalıştığını söylerse, bu sizde olumsuz bir algı yaratır.

SEO Çalışmasını Garanti Edebilir miyim?

Dijital pazarlama ve internet sektöründeki bazı kişiler Google ile anlaşması olduğunu ve sizi garantili olarak ilk sayfaya, ilk sıraya çıkarabileceğimizi söyleyebilirler. Bu kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Kullanılan doğal olmayan çalışma yöntemleri ile kısa sürede ilk sayfaya çıkabilirsiniz. Ancak ilk algoritma güncellemesinde siteniz ağır ceza alacak ve adı yazıldığında dahi görünmeyecektir. Kısa süreli ve doğal olmayan işler çok risklidir.

Tavsiyemiz kurumsal SEO uzmanı ile çalışmanız olacaktır. Böylece en azından sürekli bilgi alabileceğiniz ve ona ulaşabileceğiniz biri olduğundan emin olabilirsiniz. Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir veya Türkiye‘nin en iyi SEO uzmanı gibi sorularınız için sadece deneyim ve referanslarla cevap verilebilir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google‘ın kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek istemesiyle ortaya çıkan bir kavramdır. Kısaca Google ya da diğer arama motorlarında ilk sıralara çıkmak için yapılan çalışmaların genel adıdır. Bu çalışmaları yapanlar SEO eğitimi almış veya kendisini bu konuda eğitmiş SEO uzmanları dır.

Google SEO Uzmanı

Arama motorlarında üst sıralara çıkma rekabeti arttıkça Google da kendi algoritmalarını oluşturup bunları periyodik olarak güncelleyerek iyi web sitelerini ödüllendirmeye başladı. Yani Google, yasadışı çalışan, faydalı bilgi sağlamayan, ziyaretçinin beğenmediği siteleri cezalandırarak diğer web sitelerinin de istediği kurallara uymasını sağlamaya başladı. Bu da SEO mantığını oluşturmuş ve günümüzde web sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu uzmanlık alanını SEO Uzmanı adı altında ortaya çıkarmıştır.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan SEO uzmanlığı kavramı sonucunda bu alanda kendini geliştiren, kişisel markalarını kuran ve SEO danışmanlığı hizmeti veren isimler dünya çapında tanınmaya başladı. Freelance SEO, konusunda çeyrek asırdır uzman ve Türkiye’de ilk uzman ve danışman arasında yer alıyor.

SEO Türkiye

Türkiye de Freelance SEO çalışmalarına 1994 yılında Web Tasarım ve o dönemin arama motorlarında hedef kelimeleri ilk sıralara çıkarmak ile başlamıştır. İnternet, Reklam ve Bilgi Teknolojileri alanında yoğunlaşarak SEO çalışmalarına başlayıp ilerleyen yıllarda kurumsal firmalara harici SEO danışmanlığı, Dijital Pazarlama, Google Ads ve Google Analytics hizmetleri vermeye başlamıştır. Google’da ilk sıralarda yer alan web sitelerinin SEO çalışmalarını gerçekleştirdi.

27 yılı aşkın süredir internet sektöründe yer alan, Avrupa’ya internet satış teknikleri, beyaz eşya, sağlık turizmi, tüketici elektroniği, tatil, tekstil, hızlı satış gibi farklı sektörlerde Türkiye’de SEO konusunda çalışmaktadır.

Aynı zamanda E-Ticaret SEO alanlarında da uzman olup Türkiye’nin En İyi SEO Uzmanları arasında gösterilmektedir. Özellikle e-ticaret siteleri için ürünlerin doğru girilmesi, görsel optimizasyon, organik ve kalıcı backlink çalışmaları, arama motorlarına dayalı, mobil uyumlu tasarımları optimize edilerek arama hacmi yüksek kelimeler için arama sonuçlarında yükselmek, kullanıcı sayısının artması, sitede geçirilen ortalama sürelerin artırılması konularında çalışmaktadır.

İlgili Haberler

Çocuk
05 Nisan 2024
Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivalinde farklı ülkelerden çocuklar İstanbul’da olacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı (İBB Kültür) tarafından yine Türk ve dünya çocuklarının bir araya geleceği bir etkinlikle kutlanıyor! 19-25 Nisan 2024 tarihleri arasında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali, dünya genelinde 16 ülkeden çocuk halk dansları topluluğunu İstanbul’da ağırlayacak. Şehrin 11 farklı […]

Neden Güçlü İletişim Özelliklerine Sahip Bir Cep Telefonu Taşımalısınız?

Günümüzün birbirine bağlı dünyasında, uluslararası seyahatlerde iletişimi kolaylaştırmak için cep telefonlarının rolü önemlidir. Rahat bir tatil veya iş seyahati yaparken güçlü iletişim özelliklerine sahip bir cep telefonuna sahip olmak seyahat deneyiminizi önemli ölçüde artırabilir ve size birçok avantaj sağlayabilir. Uluslararası Seyahatlerde Gelişmiş Mobil İletişimin Kritik Rolü Sınırlar Arası Bağlantı Kurun Uluslararası seyahatlerde güçlü iletişim özelliklerine […]

Büyükşehir
23 Mart 2024
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden “Verdi & Wagner” Gala Konser

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, “Giuseppe Verdi & Richard Wagner” Gala Konseri ile, 30 Mart 2024 günü Atatürk Kültür Merkezi – Türk Telekom Opera Salonu’nda sanatseverle buluşuyor… İtalyan operasının babası olarak bilinen Giuseppe Verdi ve Alman opera literatürünün en büyük bestecisi olarak anılan Richard Wagner’in tezatlıkları ve ortak noktalarının buluştuğu konserde, bu iki bestecinin şan […]

Eğitim
14 Mart 2024
Selfi Çekmenin Fiziki ve Sanal Tehlikeleri: Görünmeyen Riskler

TEHLİKENİN EŞİĞİNDE BİR FOTOĞRAF Selfi Çekmenin Fiziki ve Sanal Tehlikeleri: Görünmeyen Riskler Günümüzde sosyal medyanın ve çevrimiçi platformların popülaritesiyle birlikte selfie çekmek, sadece bir eğlence aracı olmaktan çıkıp adeta bir yaşam tarzı haline geldi. Ancak, bu popüler eğilim sadece güzellik ve özgüvenle dolu pozlarla sınırlı değil; aynı zamanda fiziki ve sanal olarak bir dizi tehlike […]