Deneme Bonusu Veren

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personeline İlk Yardım Eğitimi verildi

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İlk Yardım Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleşti

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü infaz ve iyileştirme çalışmalarında gerek yükümlülere yönelik, gerekse personeline yönelik ihtiyaç duyulan alanlarda çeşitli kurumlarla işbirlikli çalışmalar yapmaktadır.

Bu bağlamda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün tüm personeline 23 Şubat-13 Eylül 2022 tarihleri arasında 8 ayrı grup çalışmasıyla  “İlkyardım Eğitimi” düzenlenmiştir.

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlü ve şüphelilerin infaz hizmet ve işlemlerini yürütürken personel ve insan sayısının fazla olması sebebiyle ilk yardım hizmetlerine ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda planlanan ilkyardım eğitimi ile herhangi bir kaza ya da hayatı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin veya ilk yardım eğitimi almış herkesin tıbbi yardım sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesinin önlenmesi amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamaların, ilk yardım eğitimini tamamlayan personel tarafından yerine getirilmesi amaçlanmıştır.

Düzenlenen eğitim programında 155 personel, eğitimi başarıyla tamamlayarak ilk yardım sertifikası ve ilk yardımcı kimlik kartı almaya hak kazanmıştır.

          28.12.2022 tarihinde İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü‘nde eğitimin önemini vurgulamak ve görünürlüğünü arttırmak amacıyla; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil AKÇADIRCI, , İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Yılmaz AYDIN; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı İdris AKSOY; İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Özel Kalemi Burak Kaan SULAR; İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya SANCI; İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Volkan EREN ve İl Sağlık Müdürlüğü personelleri ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelinin katıldığı bir sertifika töreni düzenlenmiştir.

Törende İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil AKÇADIRCI’nın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından, ilkyardım eğitimine verdikleri destek için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Yılmaz AYDIN’a plaket takdimi yapılmıştır.

Sonrasında ilk yardım sertifikası almaya hak kazanan 155 personeli temsilen İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya SANCI ile İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Volkan EREN’e ve kurum personellerimize eğitim sertifikaları verilmiştir.

Tören sonunda ilkyardım eğitmeni ve acil tıp teknisyeni Ayşe CEREN ilk yardım uygulamaları ile ilgili kısa bir bilgilendirme sunumu yapmıştır.

İlgili Haberler

Belediye
16 Nisan 2024
İBB MECLİSİ 9. DÖNEM İLK OTURUMU İMAMOĞLU TARAFINDAN AÇILDI

İBB 9’ncu seçim dönemi ilk oturumu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden üçüncü kez başarıyla çıkan Başkan Ekrem İmamoğlu tarafından açıldı.  Oturumu açmadan önce, toplam 315 kişiden oluşan İBB Meclis üyelerinin ellerini tek tek sıkan İmamoğlu, “31 Mart 2024 seçimlerinde halkımız, demokratik hakkını kullanmış ve İstanbul’u 5 yıl daha yönetmemiz yönünde bizlere vazife vermiştir. 5 yıl […]

Basında Kadıköy
09 Nisan 2024
KADIKÖY BELEDİYE MECLİSİ, MESUT KÖSEDAĞI BAŞKANLIĞINDA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kadıköy Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimler sonucunda oluşan yeni meclisinin ilk toplantısı Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında gerçekleşti. Kadıköy Belediye Meclisi yeni döneminin ilk toplantısını yaptı. Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında 9 Nisan Salı günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya siyasi partilerin ilçe başkanları ve Kadıköylüler katıldı. Meclisin ilk toplantısında Meclis […]

Genel
09 Nisan 2024
Tatil Fotoğraflarınız: Hırsızlara Davetiye mi, Keyifli Anılar mı?

Sosyal Medyanın Hırsızlık İstatistikleri Üzerindeki Etkisi Son yıllardaki istatistikler, bayram ve ara tatiller gibi yoğun dönemlerde artan hırsızlık vakalarına dikkat çekiyor. Ancak bu artışın arkasında yalnızca geleneksel yöntemlerin değil, aynı zamanda dijital dünyanın etkisinin de olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte, hırsızlar giderek daha sofistike ve planlı bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, […]

Genel
07 Nisan 2024
MABEL MATİZ’DEN SABA TÜMER’E ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Saba Tümer’in yapımcılığını Hann Yapım’ın üstlendiği, Peyman’ın sponsorluğunda kendi kanalında yayınlanan “Saba Tümer’le” isimli YouTube programının bu haftaki konuğu Mabel Matiz oldu. Mabel Matiz, Hann Sahne’nin ev sahipliği yaptığı, Saba Tümer’in YouTube programı “Saba Tümer’le” de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aşk Aşeriyorum Saba Tümer, programının ikinci bölümünde çok sevdiği Mabel Matiz’i ağırladı. Tümer’in; “Bazen ruhun, bedenin […]