Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

NEDEN?

Yayınlanma:
ABONE OL
NEDEN?

Şahıs; neden bu kadar düşmansın insanlara, neden bu kadar acımasız, saygısız, kin, nefret dolusun, neden bu kadar tarafgirsin?

Neden; sevgi yerine nefreti, dostluk yerine düşmanlığı, affetmek yerine kini, barış yerine savaşı, tevazu yerine kibri, hoşgörü yerine bağnazlığı, münevver olmak yerine cehaleti, insanları birleştirmek yerine bölüp parçalamayı tercih ediyorsun?

Neden; insanların vatana, millete hizmet etmesini, vatanını milletini sevmesini, ahlaklı, dürüst, çalışkan olmasını yeterli bulmuyor, seninle aynı partiye, aynı lidere, aynı cemaate, aynı hocaya, aynı tarikata, aynı şeyhe bağlanıp, onlara biat ve iman etmesini istiyorsun?

Allah ayetlerinde parti, lider, cemaat, hoca, tarikat, şeyh ayırımı mı yapıyor?

Neden sen; Allah’ın yapmadığını, Allah’ın yasakladığını yapıyor, toplumu bölüp parçalıyor, adaletsizlik, haksızlık, bağnazlık yapıyor, insanları ötekileştiriyorsun?

Bu yaptığın Allah’a isyan, Türklüğe, İslâm’a ve insanlığa ihanet değil midir?

Bu bölünmeler, bu ötekileştirmeler gün gelip şirke ve küfre götürmez mi inananları?

Gün gelip parçalamaz mı bu milleti?

Hz. Muhammed (SAV) böyle bir din mi anlatmış, böyle bir din mi yaşamış?

Atalarımız onlarca milletin, onlarca ayrı dine sahip insanın yüzyıllarca bir arada yaşamasına vesile olurken sabah akşam düşmanlığı, kini, nefreti mi körüklemiş?

Ama ne yazık ki şimdilerde biat edilen gruba göre farklı din yaşanıyor, insanlara bakış, hayat tarzı değişiyor, çünkü partiler, cemaatler, tarikatlar din haline gelmiş.

Sen; Türk – İslâm düşmanlarını bile partine, cemaatine, tarikatına hizmet ediyor, liderine, hocana, şeyhine biat ediyor, destek oluyor diye baş tacı ediyor, dostluk ettiğin, birlikte yaşadığın, cenazende, düğününde, hastalığında senin yanında olan insanları, vatanını, milletini, bayrağını seven vatanseverleri, aynı camiden çıktığın insanları senden değil diye dışlıyor, hatta düşman ilan ediyorsun.

Sen; Vatanın, milletin iyiliği ve Allah rızası için “emri bil maruf nehyi anil münker” yapmaya, doğruları ortaya koymaya çalışan insanları siyasetinle, tarikatınla, cemaatinle ve bunlardan aldığın siyasi, dünyevi, nefsi, şeytani nüfuz, makam ve para gücünle boğmaya, susturmaya çalışıyorsun.

Hiç düşündün mü, neden?

Yapma; milletin birlik beraberliğini bozma, huzurunu kaçırma, milleti bölüp parçalama, milleti birbirine düşürme, topluma adaletsizlik, haksızlık, kin, nefret, düşmanlık, cehalet, bağnazlık tohumu ekme.

Atalarımız onlarca milleti, bir o kadar ayrı dine sahip milyonlarca insanı yüzyıllarca tek bir millet gibi bir arada tutmayı başarmış, sen tek bir milleti onlarca ayrı millet, onlarca ayrı din sahibiymiş gibi hissettirme, bölme, parçalama, birbirine düşürme.

Yazıktır, günahtır, vebaldir.

author avatar
Ahmet Berhan Yılmaz

İlgili Haberler

BEN Mİ ABARTIYORUM
Yazarlar
22 Mayıs 2024
BEN Mİ ABARTIYORUM

Hangi esnafa bir iş yaptırsan, kiminle bir ticari ilişkiye girsen mutlaka bir sıkıntı ile karşılaşıyorsun. Yaptıkları iş hep eksik ve hileli… İşini doğru dürüst yapan yok… Yapılan işin kalitesini geçtim, işi yapacak kişi; şu kadar tutar diyor, şu kadar ödeyeceksin, diyor; fiyatta anlaşıyorsun, hesap ödemeye gelince iki katı, üç katı para talep ediyor… Olacak iş […]

Yaşam
20 Mayıs 2024
20 – 26 Mayıs 2024 Astroloji haftalık yorum: 23 Mayıs Boğa, Aslan, Akrep, Kovalar Dikkat!

23 Mayıs haftanın en olumlu günü ancak Güneş ve Uranüs Transitleri Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarını son derece olumsuz etkileyebilir. 26 Mayıs ise haftanın en düşük katsayılı günü olup bugünde Başak ve Balıklar Güneşden Aslan ve Kovalar Jüpiterden son derece olumsuz etkiler alabilirler. İşte Hafta boyu en çok konuşulacak transitler:   21 Mayıs Plüto (+5), […]

ÖĞRETMENE ŞİDDET!
Yazarlar
15 Mayıs 2024
ÖĞRETMENE ŞİDDET!

Öğretmen her türlü aşağılanmanın, horlanmanın, ötekileştirmenin, basitleştirmenin, sıradanlaştırmanın en büyük mağduru… Yıllardır da bu hep böyle… Kimsenin de buna dur dediği yok. Hani bir şeyi toplumun nezdinde değersizleştirirsin de o şeyin toplumda değeri kalmaz ya! Öğretmenlik de aynen öyle… Değersizleşti. Dolayısı ile değersizleşen öğretmenlik her türlü şiddete maruz kaldı. Bırakın öğretmenin her türlü şiddete maruz […]

Basında Kadıköy
13 Mayıs 2024
Sadettin Saran fırsatı kaçırıyor

Malumunuz Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, tekrar başkanlık için adaylığını açıkladı. 4 Haziran 2018 tarihinden bu yana başkan olan Ali Koç döneminde elle tutulur bir başarı yok. Aziz Yıldırım da bunu gözeterek başkanlığa aday oldu. Tekrar kazanır mı? Bilemem ama Fenerbahçe’nin artık başka yüzlere ihtiyacı var. Evet, Aziz başkan Fenerbahçe’nin bir efsanesi ama yaşı itibarıyla artık genç adayların önü […]