- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Perinçek, Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkanı Adayını açıkladı

Vatan Partisi, 31 Mart’ta düzenlenecek yerel seçimlerde İstanbul’u yönetecek adaylarını açıklamaya başladı. İstanbul İl Başkanlığı’ndaki tanıtım toplantısında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Kadıköy Belediye Başkanı Adayını açıkladı. Perinçek, Ülke ve dünya ölçeğinde başarıları olan Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrah Opr. Dr Tuğrul Kihtir’in Kadıköy adayı olarak belirlendiğini belirtti.

Doğu Perinçek, Kihtir’in estetik cerrahı olmasının yanında zamanda tarih araştırmacısı ve yazar da olduğunu vurgulayarak, tıp ve tarih alanında kitapları olduğunu ifade etti. Bu kitapların masa başında yazılmadığını vurgulayan Perinçek, “Kihtir almış fotoğraf makinasını dolaşmış, Divriği camisinin halısına sırt üstü yatmış, taşlarına dokunmuş” dedi. Perinçek, Kihtir için “sadece estetik cerrah değil bir filozofu aday gösterdiklerini de söyledi.

YAŞANABİLİR BİR KADIKÖY’Ü KURACAĞIZ

Genel Başkan Doğu Perinçek’in ardından konuşan Kihtir, kendisini tanıttı, Kadıköylülük bilincine vurgu yaptı. Sistemin seçmenleri rakam haline getirdiğini belirten Kihtir, Kadıköy’ü yaşanabilir bir kent haline getireceklerini ifade etti. “Biz Kadıköy’ün aşığıyız” diyen Kihtir, başka yere gidemeyeceği, Kadıköy’ü evi olarak gördüğünü de söyledi. Güzel Kadıköy’e hak ettiği şekilde yöneteceklerini söyleyen Kihtir, “Kadıköy’ü Doğu dünyasının feneri yapacağız” dedi. “Yeniden doğuşu, rönesansı tamamlayan bir Kadıköy yaratacağız, insanı öne çıkartacağız” diyen Kihtir, inan ilişkilerini, saygı sevgi ve cumhuriyet değerlerini öne çıkartacaklarını belirtti. Kihtir konuşmasında Kadıköy halkının beklenti ve isteklerini de bildiklerini ifade etti. Kihtir, Kadıköy halkının artık aydınlık, güzellik istediğini, inandığı partiler tarafından ortada bırakılmak istemediğini söyledi. Konuşmasında birlik olmak vurguları yapan Kihtir, kimseyi ayrıştırmayacaklarını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile ortak çalışmalar yapacaklarını da belirtti. “Aydınlık Kadıköy’ü yaratmak için kolları sıvıyoruz” diyen, üretime vurgu yapan Kihtir’in Kadıköy’ü yaşanabilir bir kent haline getirmek için ürettiği projeler şu şekilde:

İŞTE O PROJELER

-Kadıköy’ü Türkiye’nin sanat merkezi yapacağız. Bu kapsamda insanların gideceği atölyeler açacağız. Özgün Kadıköy halı markasını yaratacağız. Bu sayede Kadıköy yaptığı üretimle isterse maddi gelir de elde edecek.

-İnsan içindeki sanat dünyasını harekete geçireceğiz. Aydın Kadıköy’ümüze semt kütüphaneleri ve konferans salonları kuracağız.

-Okula giden çocuğu olan ikinci çocuğu olan ya olacak annelere yönelik her okula bir kreş kuracağız.

-Trafik sorununa çözüm bulacağız. Üretmeye gidip gelirken yolda üretmeden geçiriyoruz. Bunu engellemek için İstanbul’un Avrupa yakasına da ulaşacak şekilde Bostancı-Kadıköy metro hattını İBB’yle ortak çalışarak açacağız.

-Otopark sorununa çözüm üreteceğiz. Bu amaçla Kadıköy iskelesine 2’si yer altında 4 katlı otopark yapacağız.

-Kadıköy’ün ve çocuklarımızın güvenliği en önemli ilkemiz. Oyun parklarına bekçi ve güvenlik kamerası uygulaması başlatacağız.

Basın toplantısı projelerin ardından soru cevap kısmıyla devam etti. “Seçilebileceğinize inanıyor musunuz?” sorusuna Kihtir “Bir zaruriyet olarak gördüğüm için bu işe girdim. Kazanacağıma inanmasam bu seçime girmem. Kadıköy halkı çağdaş, öncü Kadıköy’ü istiyor. Bu nedenle adayım” cevabını verdi. Kihtir hangi takımlı olduğu sorusuna da “Fenerbahçe’nin duruşunu, Galatasaray’ın renklerini, Beşiktaş’ın kartalını seviyorum” sözleriyle cevap verdi.

TUĞRUL KİHTİR KİMDİR?

1961’de Ankara’da doğdu. 1979’da Robert Koleji’ni, 1985’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. ABD’de New York Medical College’de cerrahi eğitimini, 1996’da Cleveland Case Western Reserve University’de Plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahi eğitimini tamamladı. New York Medical College’de yardımcı doçent ve University of Nort Dakota School of Medicine’de doçent oldu. Tıp alanında 20’nin üstünde yayın ve sunumu, tarih alanında 40’în üstünde yayın ve sunumu vardır. top alanında 2 kitap 2 kitap bölümü, tarih alanında 4 kitabı bulunmaktadır. iki çocuk babası Kihtir, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.