MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » 5. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali
5. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali


İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Giydirici ve Karmakarışık adlı oyunları “5. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali” kapsamında, 11-12 Mayıs tarihlerinde Rüsselsheim Tiyatro’da sanatseverlerle buluştu. 900 koltuk kapasiteli sahnede temsil edilen oyun seyircinin yoğun ilgisini gördü.

Temsiller öncesinde, sanatçılar, sanatseverler ve basının katılımıyla gerçekleştirilen fuaye söyleşilerine Devlet Tiyatroları Başrejisörü ve aynı zamanda Giydirici oyununun yönetmeni ve oyuncusu Hakan Çimenser, Devlet Tiyatroları Sanat Teknik Müdürü Hakan Dündar, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcısı Kubilay Karslıoğlu, İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçıları Zerrin Tekindor, Zafer Algöz ve Celal Kadri Kınoğlu, katıldı.

 

Her iki oyun temsilini de izleyen Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, oyunların ardından yaptığı konuşmalarda farklı oyunların sahnelenmesi ve sanatçıların Almanya’da tiyatroseverlerle bir araya gelmesinin festivale güç kattığını vurgulayarak İstanbul Devlet Tiyatrosu’na ve sanatçılara teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti.

📆 15 Mayıs 2018 Salı 15:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR