MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Yoğurtçu Parkı Göleti’ne hoşgeldiniz!
Yoğurtçu Parkı Göleti’ne hoşgeldiniz!


Özel Haber: Adem Giden

Dokusu, yapısı ve merkezi konumuyla Kadıköylüye enerji verir hale getirilmesi gereken Yoğurtçu Parkı, olağan sağanak yağış ile birlikte gölete dönüştü. Elektrik panolarının bir kısmı, yürüyüş ve bisiklet yolları suya gömüldü. Görüntüler, “Sadece hava güzelken kullanabilirsin, Yoğurtçu Parkı yağmurda park değil” dedirtti. Spor yapmak ve doğa ile buluşmak için Yoğurtçu Parkı’na gelen birçok Kadıköylü, manzara karşısında hayretler içinde kalıp geri döndü.

14 bin 600 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplamda 30 bin metrekareden oluşan Yoğurtçu Parkı çocuk oyun alanları, 1.280 metrelik “koşu bandı”, 5 bin 300 metrelik yürüme ve bisiklet alanı ile Kadıköylülerin gözde doğal alanlarından ancak, kalıcı ve sağlıklı bir fiziki planlama yapılmadığı için ilkel koşullara teslim!

YAĞMURDA DOĞA BAŞKA GÜZELDİR AMA, BÖYLE DEĞİL!

Spor yapmayı, yürümeyi, koşmayı, bisiklet sürmeyi, ağaçlar içinde gezinmeyi çok sever Kadıköylü, bir de yağmur altında olursa başka güzel… Gel gelelim suların tahliye edilebileceği bir sistem ve altyapı oluşturulmaz ise, ortaya şehrin göbeğinde çağ dışı manzaralar çıkıyor. Her sağanakta kullanımını büyük ölçüde kapan büyük su birikintileri sadece bir noktada değil, parkın dört bir yanında görülüyor. Şubat ayının son günü olumsuz manzara “bir tık” daha ileriydi. Kadıköylüler, mevcut manzaraya isyan etti.

KADIKÖY BELEDİYESİ’NDEN İBB’NİN KONTROLÜNE GEÇİYOR…

Kadıköy Gazetesi olarak edindiğimiz bilgilere göre mülkiyeti kendisinde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllardır sorumluluğunu elinde tutan Kadıköy Belediyesi’nden sözleşmesinin sona ermesi ile birlikte Yoğurtçu Parkı’nı alacak, Kadıköy Belediyesi ile tekrar bir devir sözleşmesi yapmayacak. Yoğurtçu Parkı’ndaki sürecin, önümüzdeki haftalarda netleşmesi beklenirken Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Gazetemize özel verdiği röportajta Yoğurtçu Parkı’na yönelik sorumuza şu yanıtı vermişti;

Yoğurtçu Parkı ile ilgili bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Sözleşmemiz doldu, devam ettirmek isteriz ama, parktan dolayı İBB ile kavga edecek halimiz yok. Bu, bana da doğru gelmiyor. Suriye’de, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, askerlerimiz, çocuklarımız savaşırken kamuda böyle bir çatışmaya izin vermem.

 

 

 

 

Galeri
📆 28 Şubat 2018 Çarşamba 14:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR