MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet » Kadıköy’ün göbeğinde “çöp dükkan” yangını paniği!

Kadıköy’ün göbeğinde “çöp dükkan” yangını paniği!Özel Haber: Adem Giden

“Fenerbahçe Stadyumu” yanında, ailelerin yoğun yaşadığı bir binanın metruk halde bırakılan ve alkollü kişilerin uğrak yeri haline gelen zemin kattaki dükkanda çöpler alev aldı, yürekler ağza geldi. Onlarca kedinin ölümden döndüğü anlarda yangına kısa sürede müdahale eden itfaiye ekipleri, olası bir facianın önüne geçti. Kadıköy Gazetesi, ilçenin en merkezi noktasında Kadıköy’e yakışmayan çöp daire yangını ile birlikte panik anlarını görüntüledi.

Öğle saatlerinde Kuşdili Caddesi, Çocuk Büro Amirliği yanında meydana gelen yangında alevlerle birlikte artan dumanlar üst katlara ve çevreye de ulaşınca mahalle sakinleri itfaiye ekiplerine haber verdi. Yangın ile birlikte metruk dükkan ve çevresinde birçok alkollü içecek şişesi, içerisine idrar yapılmış pet şişeler, kağıt ve naylon atıklar, böceklenmiş eşyalar dikkat çekti. Kadıköy’ün göbeğinde yığınla çöpler, camı çerçevesi indirilmiş dükkan ve içler acısı manzara; “Bu görüntüler Kadıköy’e hiç yakışmıyor. Bir zamanlar buralarda çiçek açardı, her yer İstanbul kokardı. Şimdi boğuluyoruz” dedirtti.

“EYVAH! İÇERDE BİRİLERİ Mİ VAR” KORKUSU BÜYÜK PANİK YAŞATTI…

İddialara göre sokaklarda alkol tüketen kişilerin barınak ve toplanma alanı haline getirdikleri metruk dükkan ve çevresindeki yoğun pislik, bir süredir mahalle sakinlerine rahatsızlık veriyordu. Yangın esnasında “arka odalarda alkol nedeniyle birileri ya da burada barındırılan kediler olabilir” uyarısı üzerine itfaiye ekipleri detaylı arama yaptı. İçeride bir can olmadığının anlaşılması yüreklere su serperken alevlerin sardığı dükkanın hemen yanındaki kedi evlerinin zarar görmemesi de hayvanseverleri sevindirdi.

KEDİLERİN KORKU DOLU BAKIŞLARI YÜREKLERİ BURKTU…

Yangın esnasında sahipli-sahipsiz birçok kedinin, alevlere rağmen yangın bölgesini terk etmediği görüldü. Bazı kediler, kış aylarında ihtiyaçlarının giderilmesi için battaniyeleri, su ve yemek kapları eşliğindeki yuvalandıkları sıcak kedi evlerini terk etmeyerek üzerlerine oturdu.

İTFAİYE ERLERİNDEN CİDDİ UYARI…

Metruk dairelerin bölge güvenliği için ciddi riskleri beraberinde getirebileceğine dikkat çeken itfaiye erleri, sadece kırılmış camların bile bir çocuğun oyun esnasında bir yerinin kesilerek çok üzücü sonuçları getirebileceğinin altını çizdi.

Galeri
📆 14 Şubat 2018 Çarşamba 16:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR