MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet » Kadıköy’de sokak işgalleri ölüme davetiye çıkarıyor
Kadıköy’de sokak işgalleri ölüme davetiye çıkarıyor


Özel Haber: Adem Giden

Gün içinde evinize girip çıkacaksınız, ya da aracınızı sokağınıza park edeceksiniz. Ancak nereden geldiği belli olmayan araçlar yolun ortasına ardı ardına dizilmiş, sokağı otoparka çevirmiş. Ambulans ve itfaiye gibi acil müdahale araçlarının girmesi imkansızlaşan sokakta yürümek bile zor. Araç çekicilerinin gün içinde caddelerden aldığı birkaç otomobil ile sorun çözülmüyor; Kadıköy’ün ara sokaklarında alışılagelmiş bu manzaralar her gün tekrarlanıyor!

Park yerine çevrilen, bazen de özellikle maç günleriyle parayla satılan sokaklar… Çile o kadar büyük ki, Kadıköylüler hemen hemen her gün sosyal medyadan isyan ediyor. Özellikle Moda, Bahariye, Kuşdili, Yel değirmeni, Rasimpaşa ve Rıhtım çevrelerinde işgal edilen sokak manzaraları çok fazla. Kadıköy Gazetesi olarak farklı günlerde farklı sokaklardaki sokak işgallerini görüntüledik.

MODA’DAKİ O YANGIN BİR GÜN SONRA OLSAYDI, 3 KİŞİYİ KAYBEDEBİLİRDİK!

02 Şubat Cuma günü Moda, yine bir yangın ile sarsıldı. Ferit Pek Sokak üzerinde bulunan apartmanın 6. katındaki yangında dairedeki üç kişi mahsur kaldı. İtfaiye ekiplerinin başarılı operasyonuyla üç Kadıköylü vatandaş sağ salim yangın merdiveni aracılığıyla kurtarıldı.

Yangında alevler o kadar hızlı büyüdü ki, itfaiye araçları adeta ana arterleri yararak olay yerine ulaşmaya çalıştı ancak, olayın meydana geldiği sokakta yanlış parklanma görevlilere zor anlar yaşattı. O yangının bir gün sonrasında Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksindeki karşılaşma nedeniyle trafik dört bir yanda kilitlenmiş, araçlar kontak kapatmak zorunda kalmıştı. Eğer bu yangın sadece bir gün sonra meydana gelseydi, hiçbir itfaiye aracı futbol karşılaşması nedeniyle olay yerine ulaşamayacak, belki de Kadıköy hayali bile düşünülmesi istenmeyen çok kötü manzaralarla karşı karşıya kalacaktı.

BU RAHATLIK NEREDEN GELİYOR?

Kadıköy’ün ara sokaklarında isteyen yolun ortasına kontak kapatıp saatlerce otopark gibi kullanabiliyor. Peki bu rahatlık nereden geliyor? Mantıksızlık o kadar büyük ki, bazen 9-10 otomobilin ortasına park etmiş bir araç çıkmak istediğinde, saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Eğer o sokağın değnekçisi varsa sürücülerin işi biraz daha kolay, çünkü kaçak seyyar otoparkçı cebinden çıkarıp arabaları yerinden oynatarak sahiplerine teslim edebiliyor.

SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN İNSANLARIN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR!

Kadıköy Gazetesi olarak fotoğrafladığımız manzaralar, ilçenin birçok noktasında her gün tekrarlanıyor. Çok büyük bir felaket yaşanmadan, aynı zamanda şehir huzuru ve estetiği adına manzaraların acilen sonlandırılması gerekiyor. Dört bir yana beton bloklar dikerken toplumun otopark gereksiniminin düşünülmemesi de, sorunun ana kaynakları arasında yer alıyor.

 

 

Galeri
📆 04 Şubat 2018 Pazar 16:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR