MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet » Kadıköy’de genç kıza yumruk kadar acı veren gerçekler!
Kadıköy’de genç kıza yumruk kadar acı veren gerçekler!


Haber: Adem Giden

Kadıköy defalarca darp olaylarına sahne oldu, magandalar ise her defasında yasaların yetersizliğinden cesaret aldı. Düşünün, 17 yaşındaki bir kız Kadıköy’ün göbeğinde yürüyor ve hiç tanımadığı bir kişi öyle bir sert yumruk vuruyor ki yüzüne, hastanelik oluyor! Bu iğrenç eylem, Türkiye’nin gündemine oturdu.

Polis görevini yapıyor ve yakalıyor, adliyeye sevk ediliyor. Sonrası ise alışılmış gerçekler; Maganda, adli kontrol uygulanarak serbest kalıyor. Olay medya aracılığı ile gündeme oturuyor, zanlı yeniden gözaltına alınıyor. Yani sık sık yaşadığımız “yakala bırak” karmaşası!

Peki, magandanın ceza alması için illaki mağdur kızın ölmesi mi gerekiyor? Ona bu acıyı yaşatanın, benzer olaylara cesaret vermemesi için gereğinin yapılması gerekmiyor mu? Olayın ciddiyetinin anlaşılması için illa ki medyanın sayfalarına mı taşıması gerekiyor? Zanlı A.K.G.’nin hak ettiği hukuki süreci yaşaması için mağdurun illaki internet sayfalarında büyük sansasyon yaratması mı gerekiyor? Ya da başka olaylarda mağdurların çok tanınmış, çevreye sahip biri mi olması lazım?

KADIKÖY YİNE ÇOK DERİNDEN SARSILDI…

Kadıköylülerin özellikle son yıllarda “doku bozuluyor, tanımadığımız insanlar rahatsızlık veriyor” çığlıkları olağan bir metropol yaşanmışlığı değil; Ya da laf olsun, sosyal medya yorumlarla dolsun diye hiç değil… Kadıköylüler resmen “dibe vurulmuşluğun yansımaları” ile çalkalanıyor. Şüphesiz bu tür görüntüler sadece Kadıköy’de yaşanmıyor ancak, Kadıköy’de bir “karma maganda sürüleri” olduğu da gerçek! Diğer yandan Kadıköylüler, bu tür olumsuzlukların sayısız güzellikler ve pozitif değerlerin önüne geçerek ilçe imajını zedelemesinden oldukça rahatsız!

YASALAR SONUCA BAKIYOR, EYLEME DEĞİL…

Türk Ceza Kanunu’nda birçok yasada cezai yaptırımların, zanlıların yaptığı eylemin sonucuna göre şekillenmesi; sayısız hukuk insanının itirazlarına ve eleştirilerine neden olmuştu. Bu olayda mağdur 17 yaşındaki B.G.K. beyin kanaması geçirebilir, ömür boyu engelli yaşantıya mahkum kalabilir ya da hayatını kaybedebilirdi. Böyle bir durumda zanlının göreceği yasal uygulama çok daha ağır olacaktı. Ancak eylem ortada, bir kişi hiç tanımadığı birine durup dururken neden yumruk atar ki?

KADIKÖY, TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE ŞİDDET İLE YER ALIYOR…

Eğer Fenerbahçe Spor Kulübü’nün karşılaşmalarını saymazsak ne yazık ki Kadıköy, Türkiye’nin gündemine hep olaylarla geliyor. Kafede oturan vatansever gençlerin terör seviciler tarafından tekme tokat dövülmesi, yolda yürüyen kıza hiç tanımadığı birinin ağır bir şekilde yumruk atması, sözlü tacizler, silahlı yaralamalar, bıçaklamalar vb. birçok olay, Kadıköy’ün gündeminden eksik olmuyor.  Caferağa Mahallesi’nde yaşanan bu son olay da,bardağın iyice taşmasına neden oldu.

Vatandaşlar, bu tür olayların tekrarlanmasında caydırıcı olacak çok ağır yaptırımların hayata geçmesini istiyor. Özellikle sosyal medyada ise tepki çok büyük!

 

📆 28 Ocak 2018 Pazar 16:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR