MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Manşet, Toplum » Kadıköy’de büyük otopark kaosu!

Kadıköy’de büyük otopark kaosu!Haber Merkezi (Özel)

Kadıköy Evlendirme Dairesi yanındaki devasa otoparka yönelik bir süredir çeşitli gelişmeler yaşanıyordu. Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri kalabalık bir kadro ile tahliye için otoparka geldi, kaos çıktı.

Bazı medya organları otopark mülkiyetinin İBB arazisi olduğuna yönelik hiçbir ayrıntıya yer vermezken, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun açıklamalarını “kopyala yapıştır” yaptı. Başkan Nuhoğlu, “Biz işgalci değiliz, vatandaşa hizmet yapan bir kurumuz. Buraya Kadıköy’ün ihtiyacı var” mesajı verirken bazı Kadıköylüler de “durumu ajite etmeyin, yer İBB’nin ancak bundan hiç bahsetmiyorsunuz. İBB işletince Kadıköylülerin olmayacak mı? Haklı olun ki yanınızda yer alalım” dedi. Beraberinde sosyal medyada, otopark işletmesinin Kadıköy Belediyesi’nde kalması için sosyal medya desteği başlatıldı. İBB’nin sabah 06:30’da kalabalık bir personel ekibi ile gelmesi de, Kadıköy Belediyesi tarafından tepkiyle karşılanırken tablonun abartı olduğuna vurgu yapıldı. Her halukarda yaşanan manzaralar, “Neden kavgasız yol alamıyoruz” dedirterek Kadıköylüleri üzdü.

Kadıköy Evlendirme Dairesi, Söğütlüçeşme Metrobüs, Kadıköy Belediyesi hizmet binası ve Fahrettin Kerim Gökay Caddesi ortasında bulunan ve her gün yüzlerce aracı trafikten uzaklaştıran otoparkın gerçek mülk sahibin İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğu ortaya çıktı. Ancak buranın işletmesi de uzun yıllardır Kadıköy Belediyesi’ndeydi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, sınırlı olarak hizmet verebilen otopark arsasında devasa bir katlı otopark inşa edip şimdiki kapasitesinin çok üzerine çıkarak binlerce aracı kaldırımlardan kaldıracak projeye imza atması da ihtimaller arasında. İSPARK’a devredilen otoparkın ‘Park Et Devam Et’ projesi kapsamında daha uygun şartlarda ve ücretle halkın hizmetine sunulacağı da İBB tarafından kamuoyuna duyuruldu.

İŞTE TARAFLARIN AÇIKLAMALARI, OBJEKTİF OLARAK EKSİKSİZ YAYINLIYORUZ…

Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu;

Sabah 06.30’da yaklaşık 100 zabıta ile geldiler. Burası bir kamu alanı, Kadıköy Belediyesi kullanıyor. Kadıköy Belediyesi’nin ihtiyacı olan bir alan, bunu hiçbir şekilde veremeyiz.

Burası kamu alanı, halkın malı… Sanki işgalciymişiz gibi buraya gelmeleri doğru değil. Memleketin bunca sorunu varken, kamu kurumlarının birbirleriyle dalaşması da doğru değil. Konuşarak her türlü sorun çözülebilir. Mahkeme kararında çıkan şey tam olarak bu değil. Sonuçta burası yıllardır bizim kullandığımız bir yer. Bununla ilgili mahkeme kararı da olsa, yöntem buraya sabah 06.30’da gelerek olmamalı. Biz işgalci değiliz, vatandaşa hizmet yapan bir kurumuz. Buraya Kadıköy’ün ihtiyacı var. Yanı başında Kadıköy Evlendirme Dairesi var, bizim araçlarımız burada duruyor. Vatandaşlar burayı kullanıyor. Bir mantığı olması gerekiyor. İşi gücü bıraktılar buraya mı kaldı iş…

AVUKAT İSA MESİH ŞAHİN: KADIKÖY BELEDİYESİ İLKEL BİR ŞEKİLDE HUKUKA KARŞI GELİYOR…

Bir süredir gelişmeleri yakından takip eden Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin de şu açıklamalarda bulundu;

Otopark alanı İBB’nin yeri. Kadıköy Belediyesi burayı hukuksuz olarak kullanıyor. Mahkeme kararına göre otoparkın tahliye edilmesi gerekiyor. Kaldı ki; Sayıştay Raporunda da burasının hukuksuz şekilde kullanıldığı açıkça belirtilmiştir. Ancak Kadıköy Belediyesi ilkel bir şekilde hukuka ve mahkeme kararına karşı geliyor. Öyle bir algı oluşturuyorlar ki sanki, İBB ekipleri gelip Kadıköy Belediyesi’ne ait yeri işgal ediyormuş gibi… Evet, açık açık “işgal” diyorlar zaten, hatta bazı medya organlarında bu şekilde yer almasına da neden oldular. Bazı gazetecilerin de masa başından kalkıp en azından biraz da olsa araştırma yapması gerekiyor. Teknoloji var, telefon var, bizlere herkes istediği zaman kolayca ulaşabiliyor. Yine de yanlı yazmak istiyorlarsa yazsınlar, kalemlerine karışamayız ama, en azından bir köşeye bizim de duygu ve düşüncelerimizi aktarsınlar.

Mahkeme kararına uymayan Kadıköy Belediyesi araçlarla otopark girişini kapatarak büyük zorluk çıkardı. Ekiplerin yasal görevi engellendi, bundan kimse bahsetmiyor! Malesef Aykurt Nuhoğlu Belediye Başkanı gibi davranmıyor. Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy’ü yanlış yönlendirerek tahrik etmemeli. Mahkeme kararına karşı direnen, Kadıköy’ün gerilmesine sebep olan Kadıköy Belediye Başkanı ve ekibini kınıyorum.

Galeri
📆 25 Ocak 2018 Perşembe 17:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR