MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Maltepe Üniversitesinden Çocuk üniversitesi öğrencilerine yeni bir ufuk

Maltepe Üniversitesinden Çocuk üniversitesi öğrencilerine yeni bir ufukMALTEPE ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERE YENİ BİR UFUK AÇMAYA DEVAM EDİYOR!

Son PISA “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı” sonuçlarına göre, Türkiye’deki öğrencilerin Fen, matematik ve okumada OECD (Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Örgütü) ortalamasının altında kaldığının ortaya çıktığını söyleyen Prof. Dr. Davaslıgil şöyle konuştu: “Bu sonuçlara göre, eğitimde dünyanın en başarılı ülkeleri arasında yer alan Japonya’da öğrencilerin yüzde 60’ı müfredat dışı bilim etkinliklerine katılıyor.  Şanghay-Çin ve Kore’deki öğrencilerin de yüzde 90’ının fen kulübü bulunan okullara devam ettiği görülüyor.”

Çocuk üniversiteleri kaliteyi yükseltecek

Bu nedenle eğitim kalitemizi yükseltmemiz gerektiğini belirten  Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ümit Davaslıgil “Öğrencilerin erken yaşta bilim ve sanatla tanışmalarını sağlayan Çocuk Üniversiteleri, bu ihtiyacı karşılayacak alternatiflerden biri olarak karşımıza çıkıyor. İlk Çocuk Üniversitesi’nin İngiltere’de 1993 yılında kurulduğunu, son yıllarda da Türkiye’de ve dünyada öneminin anlaşılmış ve sayılarının da artmakta olduğunu görüyoruz. Böylece öğrencilerin hâlihazırdaki becerilerini ve ilgilerini geliştirmek, yeni ders alanlarını keşfetmelerini ve öğrenmeyi seven diğer çocuk ve gençlerle etkileşime girmelerini sağlamak mümkün oluyor” diye konuştu.

📆 11 Ocak 2018 Perşembe 14:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR