MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » TKGM parsel sorgulama uygulamasına yeni özellik eklendi

TKGM parsel sorgulama uygulamasına yeni özellik eklendiGayrimenkul işlemlerinde yoğun olarak kullanılan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulamasına yeni özellik eklendi. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, yeni uygulamanın tapu işlem takibi konusunda bir devrim olduğunu söyledi.

Gayrimenkul işlemlerinde yoğun olarak kullanılan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü parsel sorgulama uygulamasına yeni bir özellik ilave edildi. Kurumun internet adresinden ulaşılan uygulamada analiz sekmesi ile bir bölgedeki yıllara göre ana taşınmaz satış sayıları, bölgedeki alım-satım yoğunluğu, bağımsız bölümlerdeki satış ve ipotekli satışlar görüntülenebiliyor.

 

Yeni uygulamanın tapu işlem takibi konusunda bir devrim olduğunu belirten Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Sistem ile tapu dairelerinde yapılan satış işlemlerinin hangi bölgede yoğunlaştığını küme ve yoğunluk analizlerine göre sorgulanabiliyoruz. Bunu ilçe bazlı olarak yapabildiğimiz gibi, parsel bazlı analize kadar da detaylandırmak mümkün. Ayrıca katmanlar bölümüne yeni eklenen TKGM Parseller seçeneği de, satışların hangi parsellerde gerçekleştiğini gösteriyor. O bölgedeki hareketlilik hangi bölgelerde sıcaklık renklendirmesi ile de takip edilebiliyor” dedi.

Belirsizliklerin azalması yatırımı kolaylaştıracak

Bu uygulamanın devreye alınmasının değişimleri ve hareketliliği takip edebilme açısından birçok fırsat sunduğunu dile getiren Özelmacıklı, “Yeni uygulama ile gayrimenkuldeki belirsizlikler bir nebze daha azalmış oldu. Gerçekten bölgede alım-satım hareketliliği var mı, hatta bu parsel birden fazla kez satışa konu olmuş mu, komşu parseliniz satıldı mı, binanızda ya da sitenizde bu yıl kaç satış yapıldı her şey artık net olarak görüntülenebiliyor” dedi.

Emlak firmaları için yeni bir fırsat

Uygulamayı kendi temsilciliklerinde hemen kullanmaya başladıklarını da ifade eden Altın Emlak Genel Müdürü, “Uygulama ile nerede portföy yapılmalı, müşteri hangi bölgeyi talep ediyor, elimizdeki portföyler bu bölgelere ne kadar yakın, bunları görebiliyoruz. Yeni temsilcilik taleplerini de hareketliliğin yoğun olduğu bölgelere yönlendiriyoruz. Yeni özelliklerden Favori uygulaması da emlak ofislerinin portföylerindeki taşınmazları harita üzerinden kolayca müşterilerine sunabilmelerini sağlayacak” dedi.

📆 21 Aralık 2017 Perşembe 11:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR