MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Genel, Manşet, Toplum » ABD’nin Kudüs kararına Kadıköy’den de tepki!

ABD’nin Kudüs kararına Kadıköy’den de tepki!Kadıköy Osmanağa Camisi’nde Cuma namazının ardından ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına Ak Parti Kadıköy teşkilatı ve Kadıköylüler tarafından tepki gösterisi düzenlendi.

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösteren Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, MHP Kadıköy İlçe Başkanı Zeki Cemal Çeliker, İlçe teşkilatı, sivil toplum kuruluşları ve binlerce Kadıköylü Osmanağa Camisi’nde toplandı.

Cuma namazı ardından açıklama yapan İlçe Başkanı Şahin; “ABD Başkanı Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Hiç şüphesiz ki; Bu hukuksuz adım, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Bize göre asla kabul edilemez olan bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler bilsinler ki; tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklar ve Selahaddin Eyyubi ruhunun yeniden dirilip karşılarına dikildiğini görecekler. Değerli Kadıköylüler diğer taraftan ABD’nin bu kararı dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel adaletsizliğe karşı uzun zamandır dile getirdiği ‘Dünya beşten büyüktür’ itirazının ne kadar haklı olduğunu göstermiştir. Bizler Kadıköylüler olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.” diye konuştu.

Vatandaşlar “Katil İsrail, işbirlikçi ABD”, “Kudüs bizimdir, bizim kalacak”, “Kudüs’e selam, direnişe devam” şeklinde sloganlar atıp tekbir getirdi.

Galeri
📆 09 Aralık 2017 Cumartesi 17:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR