MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet » Eray Güngör; ” Sakal bırakmayı sevenler için uygun bir site tasarladık”
Eray Güngör; ” Sakal bırakmayı sevenler için uygun bir site tasarladık”


sakalbaba.com’un Kurucusu Eray Güngör, günümüzde çoğu erkeğin sakal bırakmayı tercih ettiklerini belirterek, sakal bırakmayı sevenler için ihtiyaçlarına uygun bir site tasarladıklarını söyledi.

Sakal, yüzyıllar boyunca bazı dönemlerde benimsenmiş, bazı dönemlerde küçümsenmiş olsa da modası hiç geçmeyen bir olgu. Geçmişte bedenin bir uzuvu, şimdiler de ise aksesuar olarak nitelendirilen sakal, tarih öncesinden günümüze farklı kültürlerde birçok farklı anlam ifade etti. Kimi zaman güç ve statüye karşılık gelse de bugün, dünyadaki yetişkin erkeklerin yüzde 55’i, Türkiye’de ise yaklaşık yüzde 25’i sakal bırakmayı tercih ediyor.

Tarih öncesi insanının bir uzuv olarak kabul ettiği sakal; hem buzul çağda düşük sıcaklığa karşı yüzün ısı dengesini sağlaması hem de düşmanlarına karşı caydırıcı bir etken olarak görülmesi sebebiyle ilkel insanın kendi varlığını devam ettirebilmesi adına önemli bir unsur olarak görüldüğünü belirten com’un Kurucusu Eray Güngör, “Eski medeniyetlerde sakal, yaşlı ve düşünürler için güç ve bilgeliğin simgesiydi. Eski Mısır’da ne kadar uzun bir sakala sahipseniz, o kadar güçlü bir erkek, hatta yüce bir varlık olduğunuz düşünülüyordu. Bu yüzden Firavunlar, krallığı simgeledikleri için, altından yapılan takma sakal takıyordu. Ucu yukarı doğru kıvrık sakal ise sadece tanrılar içindi, ancak firavunlar öldükten sonra tanrı olduklarından bu biçimi uygulayabiliyorlardı. Sümerliler, Asurlular ve Fenikeliler, Mısırlıların aksine sahte sakal kullanmıyor, üst düzey erkekler sakallarını kınayla boyuyor ve altın tozuyla pudralıyordu” dedi.

com’un Kurucusu Eray Güngör, bu sebeplerle günümüzde sakallı erkeklerin sayısı her geçen gün arttığını kaydederek, sakalın sağlıklı bir şekilde bakımına ilişkin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir internet sitesi geliştirdiklerini söyledi. Güngör, doğal ve kolay kullanım özellikleriyle sakal şampuanından bakım yağına, şekillendiriciden tarağa geniş ürün yelpazesi sunduklarını açıkladı.

📆 10 Ekim 2017 Salı 12:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR