MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet » Yasal boy sınırı altında avlanan 21 ton balığa el konuldu
Yasal boy sınırı altında avlanan 21 ton balığa el konuldu


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Kontrol Ekipleri’nin denizlerdeki ortak denetimleri hız kesmeden devam ediyor.

 

25-28/09/2017 tarihleri arasında İstanbul genelinde ortaklaşa yürütülen denetimlerde; yasal boy sınırına uymayan 21 ton balığa el konuldu. 70 kişilik ekiple deniz, karaya çıkış noktaları, Gürpınar Su Ürünleri Hali, perakende satış yerleri ve soğuk hava depolarında eşzamanlı olarak yapılan kontrollerde;  bin 424 kasa istavrit, 145 kasa mırlan (bako), 12 kasa mezgit ve 4 kasa tekir olmak üzere 17 kalem muhtelif balığa el konuldu.

 

El konulan balıklar Milli Emlak Müdürlüğü’ne teslim edilirken, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa aykırı avlanma yaptığı tespit edilen 49 kişi/işletmeye 49 bin 386 Türk Lirası idari para cezası uygulandı.

 

İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, bugüne kadar yapılan denetimlerde yasal boy sınırına uymayan yaklaşık 125 ton balığa el koyduklarını vurgulayarak, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa aykırı avlanmaya asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.

📆 02 Ekim 2017 Pazartesi 15:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR