MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Teknoloji » Metin2 Pvp Putty Nedir?
Metin2 Pvp Putty Nedir?


Günümüzde dünyanın her yerinde Metin2 oyununu oynayan milyonlarca dijital oyun tutkunu bulunuyor. Türkiye’de de dünyanın her yerinde olduğu gibi oldukça yüksek seviyelerde oyuncu sayılarının yakalanmış olması dolayısı ile Metin2 Türkiye sunucuları bulunuyor. Bunun yanı sıra 2008 yılından bu yana dünyanın her yerinde olduğu gibi yine Türkiye’de de www.pvpserverler.org üzerindeki Metin2 oyuncularının yoğun şekilde ilgisini çekiyor. Metin2 oyununa özel olarak kurulan pvp serverlerde oyuncular, oyun deneyimlerini çok daha özel ve çok daha kaliteli bir şekilde deneyim edebilme şansına sahip olabiliyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

 

Günümüzde Metin2 pvp serverlerinin bu şekilde oldukça yoğun ve sık bir şekilde ilgi görüyor olması bu alanda sunulan server çeşitliliğinin de oldukça yüksek seviyelere ulaşmasına neden oluyor. Bu noktada teknolojik alandaki olanaklar ve yeni nesil yazılımlar aracılığı ile herkes Metin2 pvp serverleri kurabilme şansına sahip olabiliyor. Ancak bu noktada kişilerin karşılarına çok farklı kavramlar ve yazılımlar çıkabiliyor ki başta karmaşık ve kullanımı zor gibi görünse de normal bir Metin2 Türkiye sunucusunda oyunu deneyim etmiş olan ve daha sonra pvp server açmaya karar veren bir kişi zaten bu alanda profesyonel Metin2 oyuncusu olduğundan aslında oldukça kolay olduğunu görecektir.

 

Bu aşamada günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde Metin2 pvp serverler kuracak kişilerin karşısına ilk olarak putty çıkmaktadır. Putty, Unix tabanlı işletim sistemlerine erişim sağlanabilmesine ve uzaktan kod gönderimine yardımcı olan bir programdır. Bu noktada Metin2 ve putty arasındaki ilişki ise Metin2’nin FreeBSD tabanlı bir oyun olması ve FreeBSD’nin Unix tabanlı bir işletim sistemi olduğunu ve ücretsiz olmasıyla birlikte FreeBSD ağ yüklenme açısından en başarılı sistemler arasında yer alıyor. Metin2’nin FreeBSD üzerine kodlanmış olmasının nedeni de bu olurken, packet fitler çerçevesinde pek çok saldırıyı saniyeler bazında önleyebiliyor ve pek çok maddi yükten kurtulabilme şansını veriyor. Bu durumda günümüzde Metin2 ve Putty arasında bir bağlantı olmasını ortaya çıkartırken, Metin2 pvp serverleri kuracak kişiler bu program ile fazlasıyla işlem yapmak durumunda kalacak.

📆 29 Kasım 2016 Salı 00:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR