MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sağlık » Kozzy’de Epilepsi hakkında seminer verildi
Kozzy’de Epilepsi hakkında seminer verildi


Kozyatağı Kültür Merkezi Kozzy’de avukat Çağrı Şükrü Uluslu ve nörolog Ebru Altındağ’ın katıldığı seminer düzenlendi.

 

Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru ÖZTÜRK, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Öztürk, “Kozyatağı Kültür Merkezi Kozzy’de gerçekleşen seminerde, avukat Çağrı Bey epilepsililerin iş hayatındaki hakları, gebelik durumu, emeklilik durumu gibi konularda halka yardımcı olurken; nörolog Ebru hanım epilepsili kişilerin iş hayatında nelere dikkat etmeleri gerekir, hangi işlerde çalışmaları doğru olur gibi konularda bilgi verdi ve hastaların sorularını yanıtladı.

 

Beylikdüzü Sağlık İşlerindeki seminerde psikolog Şevin Ayan, epilepsili hastaların psikolojik durumları, iyileşen epilepsili kişilerin durumu ve epilepsi hasta yakınlarının durumları ve neler yapması/yapmaması gerektiğine dair bilgi verdi.

 

Bir sonraki seminer bugüne kadar yapılan en büyük etkinlik olacak. 13 Şubat Dünya Epilepsi Gününde  Bakırköy’de yapılacak etkinlik için, birçok ilçeden Bakırköy’e araçlar kaldırılacak ve psikolog, psikatris, nörolog, avukatın katıldığı geniş bir seminer gerçekleştirilecek.

 

Tüm halkımız davetli olup; Türkiye’deki tek epilepsi derneği olarak epilepsili kişilerin acınacak kişiler olmadığını, onların da hayata, topluma kazandırılabilineceğini, bu hastalığın tıbbi olarak kontrol altına alınabilineceğine dair bilgilendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

📆 26 Kasım 2016 Cumartesi 18:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR