- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Galatasaraylılar 6 Yıl Sonra Kadıköy’e Geliyor

2011 Temmuz ayında ortaya çıkan şike skandalı nedeniyle, Türkiye Futbol Federasyonu’nun koyduğu 4 büyükler arasındaki deplasman yasakları, içinde bulunduğumuz sezon itibariyle kalkıyor. En son 24.10.2010 tarihinde Kadıköy’e gelen ve Hagi’nin teknik direktörlüğünde sahadan 0-0’lık skorla ayrılan Galatasaray, tam 6 yıl sonra Kadıköy’e taraftarıyla birlikte geliyor.

Kadıköy’e Toplu Gidilecek

Taraftarsız çıktığı 6 maçta 3 mağlubiyet, 3 beraberlik alan Galatasaray yılların özlemini taraftarıyla birlikte dindirmek istiyor. Konuk taraftarlara ayrılan ve 107 liradan satılan 2500 biletin tamamı tükendi. İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı karara göre sarı-kırmızılı taraftarlar stada toplu halde gelecek. Pazar günü 15:30’da Türk Telekom Arena önünde toplanacak olan taraftarlar, 16:30’da kalkacak olan otobüslere binerek toplu halde Ülker Stadı’na gidecekler. Maç sonu dönüşün de aynı şekilde yapılacağı belirtiliyor.

Dünya Derbisi Yine Kapalı Gişe

Galatasaray taraftarı gibi, Fenerbahçe taraftarı da biletleri büyük ölçüde tüketti. Pazar günü 50.509 kapasiteli Ülker Stadı’nda tam dolu tribünler önünde muhteşem bir atmosfer bizleri bekliyor.