MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Politika » Doğu Perinçek, Kılıçdaroğlu’nun terör örgütü PYD politikasını değiştirmesi gerek
Doğu Perinçek, Kılıçdaroğlu’nun terör örgütü PYD politikasını değiştirmesi gerek


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör örgütü PYD politikasını değiştirmesi gerektiğini söyledi. Fethullah Gülen hakkında da konuşan Perinçek, FETÖ liderinin artık bir ceset olduğunu söyledi.
Bodrum’da bir konferansa katılan Doğu Perinçek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenerek, CHP’nin ileri ki dönemlerde Türkiye’yi yönetmesinin mümkün olmadığını ve PYD’ye karşı politikasını değiştirmesini gerektiğini söyledi.
perincek-dogu-
Gazetecilere yaptığı açıklamada FETÖ terör örgütü hakkında konuşan Perinçek, “Gıladyo ve FETÖ ezildi. Bu çok büyük bir olay. Türkiye yıllardır kontrgerilla dedi, 12 Eylüllerden geçti. İşte o süreçte Amerika’nın ve Nato’nun Türkiye’de kurduğu gizli devlet, yer altı örgütü 15 Temmuz gecesi ezildi. Tüm kurum ve kuruluşlardan bu FETÖ örgütü temizleniyor. Bu çok büyük bir gelişme ve devlet özgürleşiyor” ifadelerini kullandı.
FETÖ terör örgütü liderinin bir ceset olduğunu ileri süren Perinçek, “Bence artık FETÖ diye bir tehlike yok. Bu örgüt bir daha toparlanıp Türkiye’yi tehdit edemez. Amerika’nın diğer bir kozu olan PYD ve PKK’yı kullanarak Cizre’deki o patlamanın arkasında Amerika var. Onun için şu anda birinci tehdit FETÖ değildir ve bunun örgütü dağılmış bir güçtür. Biz de Fethullah Gülen’in Amerika tarafından iade edilmesini istemiştik. Ama FETÖ diye bir şey kalmadı. Fethullah diye bir isim kalmadı. Fethullah Gülen bir cesettir. Bu cesedi Türkiye’ye getirsen de olur getir mesen de” diye konuştu.
“İdam FETÖ’ye vurmaz”
İdam yasasının FETÖ için uygulanamayacağını da savunan Perinçek, “İdam geçmişe uygulanamaz. İdam yasası gelse bile geçmişe yönelik değil, geldikten sonraki olaylarla ilgili uygulanabilir. Önümüzdeki dönemle ilgili belki PKK terörünü yıldırmak için böyle şeyler düşünülüyor. Ama Türkiye’ye idam yakışmıyor. Türkiye sorunlarını idam olmadan da çözebilecek güçte bir ülke” şeklinde konuştu.
“PKK Kılıçdaroğlu’nu vurmadı, orduyu vurdu”
PKK’nın CHP lideri Kılıçdaroğu’na yönelik düzenlediği suikasti değerlendiren Perinçek, “PKK’nın açıkladığı gibi Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alınmış bir saldırı değil. Türk Silahlı Kuvvetlerine yapmış bir saldırı gözüküyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyu vardı, askerin arkasında. Bu olayı kınıyoruz, Kılıçdaroğlu’na da geçmiş olsun dileklerimizi gönderdik. PKK’yı iyi tanıyalım, kendisini koruyan, kendisini kollayan, kendisine yardımcı olan, kendisini meclise girmesi için yardımcı olan HDP’yi meclise sokanlara suikast yapmaz. O konvoyda Kılıçdaroğlu da vardı. Bundan bir ders çıkarmaları lazım, PKK’yı koruyup kollamak, HDP’yi korumak. HDP’nin kapatılmasının önüne geçmek çok yanlış. PKK’nın bütün suçlarına ortak olan milletvekillerinin derhal dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır. Bir de HDP kapatılmalıdır. CHP’nin de artık bu noktaya gelmesi lazımdır. Bunlar demokrasi unsuru değil. Meclise terör örgütünü sokamazsınız. Askerimizi, polisimizi şehit edenleri meclise sokuyoruz, kürsüye çıkartıyoruz. Bu şekilde terör ile mücadele edilemez. CHP’nin PKK’ya, PYD’ye ve HDP’ye karşı politikalarını değiştirmesi lazım. PYD’ye CHP sahip çıkıyor. Bunlar yanlış siyasetler. Bu olaylar aynı zamanda önümüzdeki dönem CHP’nin Türkiye’yi yönetmesinin mümkün olmadığını gösteriyor” dedi.

Eren Ayhan

📆 29 Ağustos 2016 Pazartesi 09:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR