MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Balyoz ve Ergenekon kumpaslarının hedefi olan komutanlar 30 Ağustos’a çağırıyor
Balyoz ve Ergenekon kumpaslarının hedefi olan komutanlar 30 Ağustos’a çağırıyor


İstiklal Caddesi’nde 30 Ağustos saat 18.00’de yapılacak ‘İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere’ yürüyüşüne komutanlardan da destek geldi. Balyoz ve Ergenekon kumpaslarının hedefi olan komutanlar herkesi zafer yürüyüşüne çağırdı.
Orgeneral Çetin Doğan: 30Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümünde Türkiye Gençlik Birliğinin önderlik ettiği “Hepimiz Mehmetçiğiz” yürüyüşünün bütün yurtta Kuvay-ı Milliye ruhunun yeniden şahlanmasında tarihi bir adım olacağına inanıyorum. Yüreği vatan ve millet sevgisi ile yoğrulmuş, Mustafa Kemal’in gerçek askerleri olan TGB mensuplarını ve bu anlamlı yürüyüşe destek verecek her yaştan Mustafa Kemal’in askerlerini kutluyor ve başarı dileklerimi sunuyorum. Vakit; geçmişte Mustafa Kemal’in Askerlerinin hangi şartlarda neleri başardıklarını hatırlayarak ulusça özgüvenimizi pekiştirmek ve de al bayrağımızı ele alıp, “Hepimiz Mehmetçiğiz” diyerek zafer yürüyüşüne katılmak zamanıdır.
komutanlar-zafer-bayramina-cagiriyor

Orgeneral Saldıray Berk: Kuvay-ı Milliye ruhunun devam ettiğini Cumhuriyet kuruluş ilkelerine sahip çıkıldığını, büyük Atatürk ve arkadaşlarının Cumhuriyet ve demokrasi şehitlerinin huzur içinde uyumaları için görevimiz ve borcumuz gereği 30 Ağustos 2016 tarihinde büyük zaferin 94.yıldönümünde büyük Türk milletini meydanlara bekliyoruz. Meydanlara çıkmak, ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğu bu dönemde terör ve destekçilerine en büyük cevap olacaktır.
Tümamiral Soner Polat : TGB Türkiye’nin aydınlık ve genç yüzüdür. Türkiye düşmanları karşısındaki ilk direnç mevzidir. Her TGB’li genç karanlığa tutulan bir ışıktır… 30 Ağustos günü büyük Türk Milleti ile birlikte Tünel’den Taksim’e yürüyecekler… İstiklal ateşini kalplerinde yakacaklar…Ben de orada olacağım… Siz de gelin! Bizim için yedi düvelin karşısına dikilen kahraman ordumuza en güzel armağanı verelim…

Tümamiral Cem Gürdeniz: 30 Ağustos emperyalizme karşı atılmış çok büyük bir tokattır. 30 Ağustos’ta yapılacak yürüyüşle de asıl gücün Türk halkı olduğu, asıl gücün en az silahlar kadar morali yüksek birliği yüksek Türk Halkı ile sağlanabileceğini bütün dünyaya göstermesi açısından önemlidir. Bu yürüyüşe ne kadar çok vatandaşımız hangi kesimden olursa olsun katılırsa batıya verilecek, hegemonyaya verilecek mesaj o kadar büyük olur. Ben bütün vatandaşlarımızı 30 Ağustos sivil kuvvetler yürüyüşümüze davet ediyorum.
Tümamiral İlker Güven: Amasya Genelgesi ardından Sivas, Erzurum Kongreleri ve Ankara’da toplanılıp 23 Nisan 1920’de TBMM kuruluyor. TBMM’nin aldığı karar nedir? Misak-ı Milli sınırları içerisinde vatan bir bütündür bölünemez. Bu çok önemli bir karar. Bu bölünmezliği kim sağlayacak? Halkın, milletin içinden çıkan yüce Türk milletinin evlatlarından oluşan TBMM’nin kurduğu ordu sağlayacak. Bu ilkeden yola çıkarak ordu-millet birliği oluşturuluyor. Bu dolayısıyla Birinci İnönü ve İkinci İnönü savaşlarında galip geldikten sonra bir özgüven duygusuyla ve Atatürk’ün askeri dehasıyla, öngörüsüyle Sakarya Meydan Muharebesi ardından bir yıl aradan sonra nihayet 26 Ağustos 1922’ye geliniyor. Bir yıllık ara ordunun harekat ve lojistik olarak savaşa hazırlanma süresidir. Bunu Atatürk çok iyi değerlendirmiş. 22 Ağustos’ta Afyonkarahisar’da Büyük Taarruz için emir veriyor ve bir saat içinde düşmanı bozguna uğratıyor. 1699 Karlofça Anlaşması’ndan beri savunma halinde toprak kaybederken ilk defa 30 Ağustos’ta taarruza geçiyoruz ve zafer kazanıyoruz. Bakın bu zafer sadece ordunun değil Türk milletinin zaferidir. Bu vatan bütünlüğünü sağlamadaki hedef neydi? “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır” “Vatanın her karış toprağı şehit kanıyla sulanmadıkça vatan terkedilemez”. Dolayısıyla 30 Ağustos sıradan bir zafer değildir. Milletçe bu bayramı kutlamamız gereken Cumhuriyetimizin, bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin tek tek noktalandığı bir zaferdir 30 Ağustos Zafer bayramımızı yürekten kutluyor ve yüce Türk milletine kalbi sevgi ve saygılarımla bağlılığıyla bildirirken Ne Mutlu Türk’üm sloganını diyerek noktalamak istiyorum.
Hava Tümgeneral Beyazit Karataş: Güçlü ordu, güçlü Türkiye için 30 Ağustos’ta meydanlarda olmalıyız. İstanbul’da İstiklal Caddesi’ne, İzmir’de Karşıyaka’ya tüm halkımızı çağırıyorum.

Tümgeneral Naci Beştepe: Türkiye’nin bilinçli gençlik grubu TGB, milli değerlerine sahip çıkmada öncülüğe devam ediyor. Ulusal bayramların kutlanmadığı, Türk ordusunun saygınlığına darbe üstüne darbe vurulduğu bir ortamda TGB yine kendine yakışanı yapıyor. Bu coğrafyada güçlü ordu olmadan yaşamanın olanaksızlığını bilinmektedir. 30 Ağustos, yurdumuzun bağımsızlığı yolunda can veren şehitlere, kan veren gazilere, Cumhuriyeti kuran ve yaşatanlara saygı için en anlamlı şekilde kutlanmalıdır. Bunu yapan TGB’yi yürekten kutlarım. Hepimiz onlarla olmalıyız, olacağız.
E. Tuğgeneral Levent Ersöz: Doksan dördüncü yılını kutlayacağımız 30 Ağustos, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde Türk Milletinin sarsılmaz azim ve iradesiyle emperyalizmi yendiği boyun eğdirdiği büyük bir zaferdir. Bu zafer, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” ruhuyla kazanılmıştır. Ülkemiz üzerindeki tarihi emellerini saklamayan emperyalistlere karşı milletçe uyanık ve dimdik durmamız gerektiğini aksi takdirde içine düşeceğimiz durumu veciz sözlerle açıklayan Mustafa Kemal Atatürk’ün yüksek öngörüsünün haklılığı, ülkemizin 15 Temmuz sürecine götürüldüğü bu süreçte ortaya çıkmıştır. Emperyalist güçler ve ülkemizdeki uşağı suç ortakları ile onlara desteklerini esirgemeyenlerin ürünü “darbe girişimi” başta Türk Milleti ve onun bağrından çıkan TSK’ nın Atatürk İlke ve Devrimlerine ve onun özü “tam bağımsız laik demokratik hukuk devleti” ruhunu özümsemiş gerçek kahraman evlatlarınca bertaraf edilmiştir. Böylece emperyalistler ve uşakları tarih önünde tekrar hüsrana uğratılmıştır. Bugün gelinen nokta göstermiştir ki, Türk Milleti Atatürk’ünden ve onun istiklal ruhundan asla ödün vermeyecektir. Bunun teminatı binlerce milyonlarca Ömer Halis Demirlerdir. Sorunu kendilerinde değil sistemde arayan düşünce sahiplerinin Ömer Halis Demirleri yetiştiren kutsal ocağın temel değerlerini yok edecek yanlışları, ülkemizin gelecek kuşaklarının da benzer tehlikeleri yaşamasına neden olabilecektir.
“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkmış, çıkan tüm vatanseverlerin “İstiklal ruhunu” dost ve düşmana bir kez daha göstermek üzere Taksimde buluşacağına gönülden inanıyorum.

Kurmay Albay Ali Türkşen: Türkiye Gençlik Birliği olarak 30 Ağustos’ta Zafer Bayramını kutlamak üzere saat 18.00’de Tünel Meydanın’da toplanıp Taksim’e yürüyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramını Türkiye Gençlik Birliği nezninde tüm halkımızı tüm gençlerimizin bu şekilde kutlamasını çok önemsiyorum hepinizi tünel meydanında yürüyüşe davet ediyorum.
Murat Eren: Millet olarak tarih boyunca vermiş olduğumuz şehitlerimizin kazanmış oldukları zaferleri temsil olarak 30 Ağustos Salı günü İstiklal Caddesi Tünel Meydanı’nda saat 18.00’de hepinizi bekliyoruz.

📆 28 Ağustos 2016 Pazar 14:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR