MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Manşet, Toplum » Kontuk İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Seslendi

Kontuk İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a SeslendiGÜNYAD Başkanı Şükrü Kontuk, TRT Kurdi’de katıldığı canlı yayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a seslendi.
TRT Kurdi’de Canan Oğurlu’nun sunduğu “Dawiya Hefteyê” programına konuk olan Güney Doğu Kültürleri Yaşatma Derneği (GÜNYAD) Başkanı Şükrü Kontuk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a seslendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde cenazelerini memleketlerine götürmek isteyenler için ücretsiz cenaze aracı tahsis edilmeye başlandığını belirten Kontuk, bu hayırlı işin şuan ki Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından da devam edildiğini belirtti.

 

Cenaze ambulansının sadece cenazeyi ve refakatçi olarak bir kişiyi götürebildiğini söyleyen Kontuk, “Bizler GÜNYAD mensupları olarak Kartal’ da 100 binin üzerinde bir nüfusa sahibiz. Cenaze ambulansı sadece cenaze ve refakatçi olarak bir kişiyi götürüyor. İçimizde geniş aileye sahip mağdur insanlar var cenazeleriyle en az otuz kırk kişi gitme mecburiyetinde kalıyor. Bunlarda ya otobüs yada uçakla gitmek zorundalar. Buna da bir çok ailenin imkanları el vermiyor bizde dernek olarak maalesef ancak imkanlar dahilinde yardımcı olabiliyoruz.

 

 

Sayın başkanımız Kadir Topbaş Bey’den istediğimiz bize bir otobüs konusunda yardımcı olması bu otobüs şuan bizim dernek için çok elzem ayrıca öte yandan bu otobüs ile Batıdaki çocukları Güneydoğuya, Güneydoğuda ki çocukları da Batı’da misafir ederek kaynaştırmak yani Doğu ve Batı arasında bir köprü kurmak gayreti içerisindeyiz. Gençlerimizi sokaktan ve kötü alışkanlıklardan korumak için gezi programları düzenlemek ayrıca kadın kollarımız bünyesinde de gezi ve etkinliklerinde kullanıp halkımızın zor gününde bir nebze olsun yanında olmak istiyoruz. Biz TRT Kurdi ekranlarında Sayın Kadir Topbaş başkanımıza seslenerek kendisinin bu konuda bize yardımcı olmasını rica ediyoruz” dedi.

📆 03 Mayıs 2016 Salı 14:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR