MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Öğrencilerden Örnek Kampanya
Öğrencilerden Örnek Kampanya


Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri, Kitap Kardeşliği projesini başlattı. Öğrenciler, hediye edilen kitapları sahiplerinden teslim alarak, Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

 
Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri, “Kitap okuyan bir nesil, dünyayı değiştiren bir nesildir” sloganından hareketle, örnek olacak bir projeye imza attı. Kitap okuma alışkanlığını kazandırma, ihtiyaç sahiplerine kitap ulaştırma hedefiyle “Kitap Kardeşliği” projesi başlatan Bilgi Evleri öğrencileri, hediye edilen kitapları sahiplerinden teslim alarak, toplanan kitapları Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Böylece, bağışlanan kitaplar, Türkiye genelindeki ihtiyaç sahibi okullarla buluşacak.

 
“KÜÇÜKÇEKMECE’NİN ÇOCUKLARI YENİ BİR UFUK AÇACAK”
Küçükçekmece Belediyesini ziyaret eden öğrenciler, personelden fazla olan kitaplarını topladı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’i de ziyaret eden öğrencileri Başkan Karadeniz de bu örnek uygulamaya öncülük ettikleri için tebrik etti. Başkan Karadeniz, Küçükçekmece’nin çocuklarının kitap okumakla, yeni bir ufkun kapılarını açacaklarının farkında olduğunu belirterek “Onlara bu bilinci kazandıran öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ederim. Vatandaşlarımızın da evde okumadıkları, fazla kitapları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak adına bu kampanyaya destek vereceklerine eminim” diye konuştu.
AİLECE OKUYANA ÖDÜL
Öte yandan Bilgi Evleri, ‘ailece biz okuruz’ hastagh’i ile de kitap okuma seferberliği başlattı. Kitap okuma alışkanlığını yaymak isteyen öğrencilerin ailelerden bir ricası var. Kitap okuyan aileler, kitap okurken çektikleri fotoğraflarını ad, soyad, telefon, e mail adresleri ve mesajlarıyla birlikte bizokuruz@kucukcekmecebilgievleri.com adresine gönderebilir. Bu fotoğrafları, Facebook sayfasında yayınlayacak olan Bilgi Evleri, en çok beğenilen fotoğrafı ödüllendirecek.

📆 23 Mart 2016 Çarşamba 12:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR