MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Genel, Manşet, Toplum » EMEKLİLERİN PROMOSYON BEKLENTİSİ
EMEKLİLERİN PROMOSYON BEKLENTİSİ


               Uzun yıllardır emeklilerimiz almakta oldukları emekli maaşlarını ödeyen bankalardan Çalışanlara verilen Promosyon ödemesinden yararlanmak isteklerini her platformda dile getirmelerine rağmen olumlu bir yanıt alamamış Hatta herhangibir çalışmada yapılmamıştı.
Ancak son zamanlarda emeklilerimiz ve üyesi oldukları Emekli dernekleri ve bazı STK ların yoğun talep ve baskıları sonuç vermiş olmalıki Hükümet yetkilileri bazı çalışmalar başlatmış Banka yetkilileri ile Emeklilere aylıklarını ödeyen bankaların Promosyon ödemeleri ve miktarları üzerindeki çalışmalar son aşamaya gelmiştir.
Gelmiş gelmiş ama sonuç hiçte emeklilerin beklediği gibi  görünmüyor.
Hükümet yetkilileri bugüne kadar emekliler adına nekadar bir miktar talep ettiklerini bildirmemelerine rağmen Bankaların önerisi ise emeklileri sevindirmeyi bırakın üzecek şekilde gibi görünüyor.
Bankaların önerisi maaş ödediği  emekliye öncelikle üç (3) yıl için 600 TL promosyon ödemeleri yönünde;
Şimdi eğerki anlaşma bu şekilde  sonuçlanırsa bankaların ödeyeceği miktar ve emeklilerin yıllık ve aylık ellerine geçecek para miktarını bir hesaplayalım.
Üç yıl için ödenmesi öngörülen para miktarı  600 TL yani yıllık 200 TL dir.Aylık hesabına gelincede 16,66 kuruş Kısacası emeklilerimize günlük 55.53 kuruş ödenecek şimdi sormak gerekmez mi  Yıllardır zar zor geçinen emekliye gerçekten rahatlatacak bir ödememi yapılıyor yoksa emeklileri üzecek sanki gülünç çok küçük bir miktar ile  gönülleri alınmaya veya mutlu edilmeyemi çalışılıyor anlamak mümkün değil.

 
Aslında emeklilere bankalarca promosyon ödenmesine karşı değilim.Ödenmesinden yanayım Ama emeklilerin sorunlarından hangisini çözecek boyutta.Maalesef rahatlatacak bir miktar olmadığı açık.Oturulup konuşulur azdır çoktur  tartışılır.
İtirazım,Gazete ve TV lerde sunuluş şeklinedir,Siyasilerin bunu MÜJDE

 

 

gibi anlatmasına,Algı oluşturmasınadır.Gazete ve TV lerinde buna alet edilmesinedir.
Ancak akıllıca ve dürüstçe düşünüp gerçekleri görmemiz gerekirse günlük 55 krş,Aylık 16 TL , yıllık 200 TL ile emekliler acaba neler yapabilir.
Üç günlük ödenecek para ile bir simit alabilir.Ayda alacağı 16 TL ilede evinde bir sabah kahvaltısı yapabilirse yapar ama oda maalesef oldukça zor.
Veya torununa haftada bir gün,bir simit ve ayran için harçlık verebilir.
Torununa karne,yaşgünü,özel gezi,sinama ve tiyatro etkinliklerinde harçlık
veremediği için üzülmesini önleyebilirmi?Sanırımki önlemez,önleyemez.
Bence , maalesef ödenmesi düşünülen bu miktar para yeterli değildir.hatta şaşırılacak kadarda  azdır.Sizlerin hesabı ve düşüncesi nedir bilemem ama.görüşlerinizide saygı ile karşılarım.
Şimdi hükümet yetkililerinin sevinç görüntüsü vererek emeklilere bir fayda sağlayabileceği iması ile konuşmaları gerçekten emekliyi memnun edecekmi enazından rahatlatacakmı yoksa gülünç olabilecek çok küçük miktarı almasakta olur veya almak istemiyoruz bu para bizleri rencide edecek bir miktar deyip feragat etmeyi düşünecek belkide bazıları promosyonu kabul etmeyecek yasal hakkıda olsa geri iade yolunu seçecekmidir?
Bunuda bize zaman gösterecektir.Zaman herşeyin ilacıdır derlerya…
Bakarsınız miktar arttırılır anlaşma emeklilerinde kabul edebileceği gibi olur emeklilerimiz bir nebzede olsa rahatlar diyelim.
Temennimiz her iki tarafında mutlu olabileceği bir anlaşma ile sonuçlanması yönündedir.
Dedik ya , zaman herşeyin ilacıdır… Takip edeceğiz bekleyip göreceğiz.

YILMAZ UĞURLUAKAN

📆 22 Mart 2016 Salı 18:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR