MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Teröre hayır eyleminde mimarlar odası katılmayacak
Teröre hayır eyleminde mimarlar odası katılmayacak


TOBB öncülüğünde bugün Ankara’da 200’ü aşkın sivil toplum kuruluşu ve yüz binler bir araya gelecek ve son dönemde yaşanan terör olaylarına karşı büyük yürüyüşgerçekleştirecek.

TABİPLER ODASI VE MİMARLAR ODASI YOK

Ankara’da bugün düzenlenecek olan ‘Teröre hayır, kardeşliğe evet’ yürüyüşüne katılımcı sivil toplum kuruluşu sayısı, 200’ü geçti. Ancak yürüyüşe PKK’nın doktor öldürmesini bile kınamayan Tabipler Odası ve Mimarlar Odası katılmayacak.

PKK’YI KINAYAMAMIŞLARDI

Kulp ilçesinden Diyarbakır’a giderken yol kesen PKK’lıları görünce kaçmaya çalışan doktor Abdullah Biroğlu, teröristlerin açtığı ateşte hayatını kaybetti. Diyarbakırlı doktor için Türk Tabipleri Birliği, bir yazı yayımladı. Yazıda PKK dememeye özen gösteren birlik, doktorun “uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini” belirtti.

PKK’YA TEPKİ GÖSTERMİYORLAR 

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB birçok eylem ve platformda ortak hareket ederken, terör örgütü PKK’ya karşı tavırları da aynı oldu. Söz konusu sivil toplum örgütlerinin bir ya da iki il temsilciliğinin cılız eleştirisi dışında ne genel merkez ne de diğer il temsilcilikleri PKK’ya tepkilerini gösterdi. Türk halkı teröre karşı meydanlarda eylemler yaparken bu sivil toplum kuruluşları bunlara katılmadı. Son olarak PKK’ya ‘silah bırak’ çağrısı için önceki gün Diyarbakır’da toplanan 600 bölge STK’sının arasında söz konusu gruplar yoktu. Bugün ise Türkiye’nin 14 büyük sivil toplum örgütünün katılımıyla Ankara’da yapılacak, ‘Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’ mitingine de adı geçen STK’lar katılmayacak. 

 

📆 17 Eylül 2015 Perşembe 14:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR