MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » BEYOĞLU’NDA ÇOCUKLARIN YÜZÜ YAZ SPOR OKULLARIYLA GÜLDÜ
BEYOĞLU’NDA ÇOCUKLARIN YÜZÜ YAZ SPOR OKULLARIYLA GÜLDÜ


BEYOĞLU YAZ SPOR OKULLARI İLE HER YAZ ÜÇ BİN ÇOCUK SPORLA TANIŞIYOR

Beyoğlu Belediyesi’nin gelenekselleşen yaz spor okulları her yıl binlerce çocuğu sporla tanıştırıyor. Futboldan voleybola, okçuluktan masa tenisine kadar yedi farklı branşta eğitim alan yaklaşık 3 bin öğrenci, bu yıl da uzman eğitmenler eşliğinde sağlıklı yaşamın kapılarını araladı.

Beyoğlu Belediyesi’nin, çocuk ve gençlere sağlıklı yaşama kültürünü aşılamak, yaz tatillerini verimli ve aktif geçirmelerini sağlamak için her yaz düzenlediği yaz spor okulları, bu yaz yine eğitim dönemi biter bitmez çocuklar için kapılarını açtı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın çocuklara armağanı olan yaz spor okullarının tamamen ücretsiz olması Beyoğlu’nda binlerce çocuğun ve ailenin yüzünü güldürdü. Beyoğlu Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen yaz spor okullarında çocuklara voleybol, basketbol, yüzme, yelken, masa tenisi, okçuluk ve savunma sporları gibi bir çok alanda eğitimler veriliyor.

UZAKDOĞU SPORLARI İLE RUH VE BEDEN UYUMUNU YAKALIYORLAR
Savunma sporları eğitimi kapsamında çocuklara Karate, Aikido, Muaythai ve Wushu dersleri veriliyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen derslerde kendilerinin korunmayı öğrenen öğrenciler, beden ve ruh uyumu da yakalıyor.

KÜÇÜK DEV ADAMLAR SIKI BİR EĞİTİMDEN GEÇİYOR
Basketbol kurslarında ise hafta içi her gün 09.00 ile 12.30 saatleri arasında eğitim alan küçük dev adamlar, geleceğin basketbol yıldızları arasına girmek istiyor. Sıkı bir disiplinle çalışan çocuklar yaz aylarında hem spor yapıp hem de uzun yıllar sürecek bir spor kariyerinin ilk adımlarını atıyor.

GELECEĞİN VOLEYBOLCULARI YETİŞİYOR
Yaz spor okulları çerçevesinde açılan voleybol kursunda geleceğin voleybolcuları yetişiyor. Hafta içi her gün 13.00 – 14.30 saatleri arasında gerçekleşen eğitimlerde genç sporcular, smaç, manşet, pas atma gibi voleybolun tekniklerini öğrenerek, geleceğin yıldızları arasına katılmak için ter döküyor.
FUTBOLUN MİNİK YILDIZLARI HALI SAHAYA İNDİ

Sütlüce ve Çıksalın Tesisleri’nde gerçekleşen futbol eğitimlerinde çocuklar futbolun inceliklerini Kasımpaşa Spor Kulübü’nün alt yapı antrenörleri tarafından öğreniyor. Haftanın 6 günü futbol antrenmanlarına katılan çocuklar ve gençler, geleceğin futbol yıldızları arasında yer alabilmek için büyük bir mücadele ile çalışıyor.
DERECE YAPIP OLİMPİYATA GİTMEK İÇİN KOŞUYORLAR

Atletizm branşında haftanın her günü Cinderesi Parkı’nda farklı yaş gruplarından çocuklar atletizmin inceliklerinden, teknik yönlerine kadar zorlu eğitimlerden geçiyor. Hedeflerini büyük tutan çocuklar Türkiye dereceleri yapıp olimpiyatlara gidebilmek için yoğun çaba harcıyorlar.

cocuklarin-yuzu-yaz-spor-okullariya-guldu1

MASA TENİSİNE YOĞUN İLGİ
Yaz spor okullarına katılan çocuklar tarafından yoğun ilgi gösterilen branşların başında gelen masa tenisi antrenmanları ise Beyoğlu Fetihtepe Semt Konağı’nda günde üç farklı grup halinde gerçekleştiriliyor. Formalarını giyinip ellerine raket ve toplarını alan çocuklar, profesyonel hocalar tarafından masa tenisinin önemli noktalarını ve kurallarını öğreniyor.

OKÇULUK BEYOĞLU ÇEVRESİNE YAYILIYOR
Okçular Vakfı işbirliğiyle okul sezonunda başlatılan okçuluk eğitimi, yaz spor okulunda da devam ediyor. Beyoğlu Belediyesi’ne ait Sütlüce ve Piyalepaşa Spor Tesisleri’nde verilen okçuluk eğitimi ile çocuklar, ata sporu olan okçuluğun esaslarını öğreniyor.

Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulu’nda eğitim alan yaklaşık 3 bin öğrenciye katılım belgesi verilecek.

Galeri
📆 19 Ağustos 2015 Çarşamba 16:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR