MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Ümraniye Belediyesi Ramazan’ın Bereketi
Ümraniye Belediyesi Ramazan’ın Bereketi


ÜMRANİYE BELEDİYESİ, RAMAZAN’IN BEREKETİNİ SURİYELİ KARDEŞLERİYLE PAYLAŞTI

Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan yüzlerce Suriyeli mülteciyi düzenlediği iftar programı ve etkinliklerde bir araya getirdi.
Ümraniye Belediyesi, Suriyeli sığınmacılar için Ümraniye Nikâh Sarayı’nda iftar programı düzenledi. Evlerinden ve vatanlarından uzakta hayatlarını idame ettirmeye çalışan muhacirlerden desteğini esirgemeyen Ümraniye Belediyesi, ilçede bulunan 1.500’den fazla aileye yardım etmeye devam ediyor. Ümraniye Belediyesi’nin yaklaşık iki ay önce düzenlediği Suriyeliler Şenliği’nde bir araya gelen Suriyeli mülteciler, bu kez de tuttukları oruçları kardeşlik sofrasında birlikte açtı.
İftar programından sonra, Suriyeli aileler Ümraniye Meydanı’nda düzenlenen et Turas es Suriye grubunun vermiş olduğu ilahi konserine katıldı. Söylenen Arapça ilahilere eşlik eden dinleyiciler; yurttaşlarıyla başka bir toprakta bir araya gelmiş olmanın da tesiriyle duygu dolu anlar yaşadılar ve vatan hasretlerini bir nebze olsun gidermiş oldular.
BAŞKAN HASAN CAN: “RABBİM SİZE ENSAR OLMAYI, BİZE NASİP ETSİN”

Ümraniye Meydanı’nda kardeş Suriyelilerin ezgileri yükseldi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşen konserde, Suriyeli muhacirlere kendi dillerinde seslenen Başkan Hasan Can şöyle konuştu: “Ramazan ayı herkese huzur, barış, saadet ve selamet getirsin. Maalesef Müslümanlar, İslam dini; barış, selamet ve sulh dini olmasına rağmen asrımızda mazlum konumundadır. Diliyoruz ki en kısa sürede Müslümanların memleketleri, barış ülkesi, selamet ülkesi olsun; ve sizler de memleketinize barış ve sulhle dönün.” dedi. Başkan Hasan Can, “Suriyeli kardeşlerime diyorum ki, siz ülkenize barışla, sulhle dönene kadar, burada bizim misafirimizsiniz ve Rabbim size ensar olmayı, bize nasip etsin.” diyerek sözlerini bitirdi.
Başkan Hasan Can’ın konuşmasının ardından devam eden konser, Suriyeli muhacirlere güzel anlar yaşattı. Aynı sofrada oturup, kendi ezgileriyle ağırlanan Suriyeliler, derinden etkilendi. Gecenin sonunda ise, memnuniyetlerini dile getiren Suriyeliler, şimdiye dek verilen hizmetler ve etkinlikler için, Ümraniye Belediyesi’ne şükranlarını sundular.

📆 26 Haziran 2015 Cuma 12:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR