MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Toplum » Japonya’dan Maltepe’ye Dostluk
Japonya’dan Maltepe’ye Dostluk


İspanya’dan İran’a, Çin’den Bulgaristan ve Almanya’ya kadar birçok ülkeyle işbirliği içerisinde olan Maltepe Belediyesi, Japon Kültür Ataşesini ağırladı.

Japonya’nın İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Saiki Kaouro, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti. İkili görüşmede Maltepe’nin kapılarını dünyaya açtıklarını ifade eden Başkan Kılıç, “Her alanda dünyaya entegre olmuş bir kent yaratmak için çalışıyoruz. Uluslararası platformdan değerli kişiler ilçemize geliyor. Böylece Maltepe’de gerçekleştireceğimiz kültürel etkinlikleri, daha kapsamlı bir hale getiriyoruz.

Bu çalışmalarla her milletten temsilcinin bir araya geldiği bir barış ortamı oluşturmak istiyoruz“ dedi. İlçede gerçekleştirilecek olan uluslararası kültür etkinlikleriyle ilgili bilgi alan Saiki Kaouro da, bu etkinliklerde yer almaktan onur duyacaklarını ifade etti.

Maltepe’de hayata geçirilen çalışmaları Kaouro ile paylaşan Kılıç, Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M’expo) ile ilçenin, dünyanın önemli fuar merkezlerinden biri haline geleceğini de sözlerine ekledi.

📆 26 Haziran 2015 Cuma 11:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR