- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

“DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ SERGİSİ” KARTAL’DA

“DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ SERGİSİ” KARTAL’DA

 

Anadolu Sanatçılar Derneği’nin düzenlediği “Dünya Emekçi Kadınlar Günü Sergisi” Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ziyarete açıldı. 11 yıl önce kurulan ve bugüne kadar altısı yurtdışında olmak üzere toplam 56 resim sergisi gerçekleştiren Anadolu Sanatçılar Derneği’nin geleneksel 8 Mart sergilerinden biri daha Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

 

Serginin açılışına Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Anadolu Sanatçılar Derneği sözcüsü Sadık Varer ve sergide yer alan çalışmaları gerçekleştiren 51 ressam ve çizerin yanı sıra sanatsever Kartallılar katıldı. ASD Sözcüsü Sadık Varer, kadın üzerine kurulu Dünya Emekçi Kadınlar Günü Sergisi’nde 51 ressam ve çizerin 100’ü aşkın çalışmasının yer aldığını söyledi.

 

Türkiye ve yurt dışında kişisel sergi açan sanatçıların ve resme yeni başlayan sanatçıların buluştuğu sergide yapılan tablolar ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı. “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” başlığı altında bir araya gelen sergi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 14 Mart’a kadar açık olacak. Sergiyi gezen Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, 8 Mart gününün anlamını da içeren sergideki tüm sanatçıları beceri ve başarılarından dolayı kutladığını ifade etti ve sanatseverlerin sergiyi gezme ve görmelerini tavsiye etti.

 

Sergide eseri bulunan ressam ve çizerler: Ali Yağcı, Anastasia Gorlova, Aynur Kızıltan, Aysel Nasipli,  Bahar Emre, Başak Tüysüz, Canan Akar, Canan Gürsoy, Derya Parlak, Deniz Ertürk, Didem Anadol, Dilek Demirağ, Dilek Polat Turan, Diren Balkanlı, Duygu Atasoy, Ebru Çetinkol, Ebru Koçak, Ebru Pirçi, Ecem Özen, Edacan Paydaş, Elanur Kalafat, Erdal Ünal, Esin Yılmaz, Gülşah Edinç, Hasan Doğan, Hasan Seçkin, Hasan Güler, Hazel Ağaç, Hilal Atasoy, Hüseyin Arslan, Nazmiye Karaoğlu, Nihat Yıldırım, Nursel Aksoy, Özkan Görmez, Özge Kılıç, Sadık Varer, Selin Rosa, Sena Salman, Seydi Tezcan Yılmaz, Sıla Kaya, Simge Nur Ezmez, Sinan Yıldırım, Şiir Senem Duran, Pınar İmamoğlu, Raif Zor, Tülay Er, Yeşim Ertepe, Vasfiye Yağcı, Yazgül Özel, Zeynep Askerli