- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

21-22 Mart 2015 Dünya Su Günü’nde Su Filmleri Festivali

Sevgili Su Hakkı dostları,

 

Dünyanın su varlıkları hızla ticarileştiriliyor ve devletlerin garantisi altında yatırım yapan sermayenin ellerinde kirlenip tükeniyor. Su krizine karşı geliştirdikleri öneriler ise tamamen piyasa merkezli oluyor. Oysa tüm dünyada su hakkı ve adaleti talepleri ile şekillenen bir mücadele içinde insanlar daha kolektif ve su varlıklarını koruyan çözüm önerileri geliştiriyor. Biz bu sene 22 Mart Dünya Su Günü’nde kısa ya da uzun metrajlı belgeseller ile Türkiye ve dünyada yaygınlaşan bu mücadeleyi anlatan iki günlük Su Filmleri Festivali yapmayı planlıyoruz. Ve bu etkinliği birlikte yapmayı çok isteriz.

 

Su meselesini anlatan beğendiğiniz filmleri bize iletirseniz çok seviniriz. Çeviri yapılması ya da gösterim için izin alınması gerekiyorsa bunları biz yapabiliriz. Türkiye’den ve diğer ülkelerden gelen film önerileri ile oluşan havuzumuzdan bu yıl 21-22 Mart tarihlerinde göstermek için seçtiğimiz filmleri tek bir yerde değil çok sayıda yerde, sizin yerelinizde de gösterebiliriz.  Türkiye’nin farklı kentlerinde eşzamanlı olarak gerçekleştireceğimiz film gösterimleriyle Dünya Su Günü’nü hakkını vererek birlikte organize edebiliriz.

 

Bunun için; film önerilerinizi iletmeniz, kendi şehrinizde film gösterimi yapmak istediğinizi bize iletmeniz yeterli olacaktır.

Dostluk ve dayanışma ile

Hoşça Kalın

Su Hakkı Kampanyası