- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Belnet’e üye sayısı 162 bini geçti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2007 yılında hizmete açtığı Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri’nin üye sayısı 162 bini geçti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2007 yılında hizmete açtığı Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri’nin üye sayısı 162 bini geçti. 28 ilçede 68 şubeyle İstanbul halkına ücretsiz ve güvenli internet hizmeti sunan Belnet, son teknoloji ile donatılmış, içinde 10 bilgisayar ve uzman personellerden oluşan gezici bir otobüsle de İstanbul’un birçok meydanında 3G hızıyla internet hizmeti sunuyor.

Her gün hizmet, Belnet’le temiz internetİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatı ile Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde 2007 yılında açılan Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri’nin üye sayısı her geçen gün artıyor.  Belnet, internetin çocuklar için de güvenilir olması amacıyla tehlikeli, zararlı bilgi ve görüntülere ulaşılmasını engelleyen güçlü filtreleme sistemiyle “Temiz İnternet” döneminin başlamasını sağladı. Bu yapısıyla her yaştan kullanıcının ve ailelerin güvenini kazanan Belnet’in 2007 yılında 36 bin 891 olan üye sayısı bugün 162 bin 500’ün üzerine çıktı. Üye sayısı artarken, haftanın yedi günü 09:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet veren Belnet şubelerinin sayısı da arttı. İlk olarak 50 şube ile hizmet vermeye başlayan Belnet’in şube sayısı Avrupa yakasında 41, Anadolu yakasında 27 şubeyle birlikte 68’e ulaştı.

Belnet’le ailelerin içi rahatHaftalık ortalama 44 binin üzerinde kullanıcının yararlandığı Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri’ne üye olmak çok kolay. Güvenli, temiz ve ücretsiz internet hizmeti almak isteyen bir İstanbullu herhangi bir şubeye gelerek T.C kimlik numarası ve kendi oluşturduğu şifre ile online olarak kısa sürede Belnet’e üye olabiliyor. Belnet şubelerinin kapıları 18 yaşın altındaki kullanıcılara da açık. Bu yaş grubunun altındaki çocukların ve gençlerin Belnet’ten yararlanmak istemesi durumunda ailelerinin cep telefonlarına SMS yoluyla bilgi gönderiliyor. Bu şekilde, üyelerin yüzde 60’lık grubunu oluşturan genç ve çocukların aileleri haberdar edilerek gözleri arkada kalmamış oluyor.

Mobil Belnet her gün başka bir meydandaŞubeler dışında Belnet Otobüsü de İstanbul’un çeşitli meydanlarında hizmet vermeye devam ediyor. Günde 150 kişi Belnet Otobüsü’nde son teknolojiyle donatılmış bilgisayarlar ve uzman personeller aracılığı ile 3G hızında internet hizmetinden yararlanıyor. Belnet Otobüsü’nde ayrıca 2 adet LCD televizyon, ses sistemi, jeneratör, engelliler için özel rampa sistemi ve klima da bulunuyor. Otobüsün hizmet verdiği bazı meydanlar ise şunlar: Bakırköy, Taksim, Fatih Saraçhane, Beşiktaş, Beyazıt, Silivri Sahil, Florya, Gaziosmanpaşa Meydan, Küçükçekmece İstasyon, Cevahir AVM, Mecidiyeköy Metrobüs, Kadıköy, Eyüp, Eminönü, Bağcılar, Ümraniye ve Kartal.

İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeyi sürdüren Belnet İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri, gelişen teknolojiyi yakından takip edip, bu gelişmeleri üyelerinin kullanımına sunmaya da devam ediyor.