- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Liseli öğrencilerden anlamlı kampanya

Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri, okula adını veren merhum Burak Bora’nın adını yaşatmak için, onun doğum gününde geniş kapsamlı bir kan bağışı kampanyası düzenliyor.

 

Bu yıl 2. Kez düzenlenecek olan Kan Bağışı Kampanyasına başta MEB ve Kızılay da tam destek veriyor.

Geçen yıl ilk kez düzenlenen kan bağış kampanyasında 500 kan bağışçısı verdikleri kanlarla destek oldular. Bu yılki hedef ise 4000 kişiye ulaşıp bağışçısı sayısını artırmak.
Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yürütülen kampanya kan bağışının ne kadar önemli olduğunu topluma aktarmak, okul ve çeşitli kurumlara örnek olup toplumu bilgilendirmeyi amaçlıyor.
Kampanyaya MEB ve Kızılay ile birlikte çevre Belediyeler, Sendikalar, Sivil toplum Kuruluşları, Sanatçılar, Anadolu Adliyesi, Üniversiteler, Özel şirketler, destek veriyor.

 

MASA TENİSİ DÜNYASI 135 kişi ile kampanyaya destek veriyor.

 

Masa Tenisi Aileleri Birliği tarafından başlatılan ve 14 Haziran 2015 Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’ne kadar sürecek olan ‘’1 Raket 1 Kan 1 Hayat’’ sosyal sorumluluk projesi üyeleri de 135 masa tenisçisi ile Burak Bora Anadolu Lisesi’ndeki kampanyaya destek verecek. Ellerinde raketleriyle kan vermeye gelecek olan masa tenisçiler, ‘’1 raket 1 kan, 1 kan 1 hayat’’ diyerek kan bağışının önemine vurgu yapacak.