- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Kadir Topbaş’tan İstanbul Hali’ne ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa’da bulunan Avrupa Yakası İstanbul Hali’ni ziyaret ederek esnaf odaları temsilcileriyle görüştü.

 

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de hazır bulunduğu görüşmeye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eyüp Karahan, İSMEYDER (İstanbul Yaş Meyve Sebze Ve Bostan Komisyonu Derneği) Başkanı Nevzat Dayan, AYMESKİAD (Anadolu Yakası Meyve Komisyoncuları Ve İşadamları Derneğ Başkanı Mevlüt Yılmaz, İMESKOM  (İstanbul Meyve Sebze Komisyoncu ve Tüccarlar Derneği) Başkanı Burhan Er ve esnaflar katıldı.

İstanbul Hali’nin İstanbulluları taze sebze ve sebzeyle buluşturarak çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Başkan Topbaş, “Yiyemeyeceğiniz gıdaları kimseye vermemelisiniz” dedi. Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Ben bir esnaf ailesi çocuğuyum. Babam, “Yiyemeceğimiz malı hiç kimseye vermezdik” derdi. Bizler de kalan malı döktük ama yiyemeyeceğimiz malı kimseye vermedik. Sizlerde çocuklarınıza yedirmediğiniz, kendinizin yemediği malı vatandaşlara sunmamanızı gerekmektedir.”
Başkan Topbaş geçmişte halkın sağlığını tehdit eden görüntülerin yaşandığını hatırlatarak, “İnsanlar meyve sebze çuvallarının üzerinde çizmeleriyle dolaşırlardı. Toplumun sağlığını tehdit ederlerdi. Ama şimdi aldığımız önlemler sayesinde bu görüntüler azaldı. Satıcılar daha hassas davranmaya başladılar” diye konuştu.

Başkan Topbaş 2015 yılı içerisinde Anadolu Yakası’nda modern bir halin temellerinin atılacağını müjdeleyerek, “Bizim arzumuz esanafın yüzünün gülmesidir. Vatandaşımızın mutluluğudur. Hazırlıklarımız tamam. 2015 yılında inşallah temelini atıyoruz. Bu yeni alan mal getiren kamyoncularımızın dinlenebilecekleri, banyolarını yapabilecekleri şekilde hazırlanacak. Dünyaya örnek olacak bir proje olacak” dedi.

Aynı projenin Avrupa Yakası için de hayata geçirileceğini ifade eden Başkan Topbaş, “Son görev dönemimde İstanbul’a böyle bir yer kazandırmayı arzu ediyorum. Sizleri güzel bir yere taşıdığımızda da amacım sizlerden teşekkür alabilmek” diye konuştu.

Başkan Topbaş’a esnaf odaları ziyareti sırasında meyve ikram edildi.