- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

”Abim Deniz” Kadıköy’e geliyor

“ABİM DENİZ” KADIKÖY’E GELİYOR

Can Dündar’ın Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi Gezmiş’in anılarının yer aldığı “Abim Deniz” kitabının söyleşi ve imza etkinliği Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezinde 07 Aralık Pazar Günü Saat 13.00’da gerçekleşecek.

“Bu kitapta Deniz’in durgun, fırtınalı, eğlenceli, dalgalı hallerini ve yer yer derinliklerini bulacaksınız. Neden bugün hâlâ on binlerce çocuğun adında yaşadığını, her kesim tarafından sevilip sayıldığını, ölüm yıldönümlerinde nasıl olup da her yıl biraz daha büyüyen kalabalıklar toplandığını, her direnişte, her mitingde isminin niçin ısrarla anıldığını, neden Gezi Direnişi patladığında AKM’nin en görünür yerine onun posterinin asıldığını daha iyi anlayacaksınız.”

Bugüne kadar saklanan fotoğraflar, mektuplar ve belgeler, Can Dündar’ın deneyimli gazeteciliği ve Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi Gezmiş’in tanıklığıyla birlikte ilk defa bu kitapta gün yüzüne çıktı.

Hamdi Gezmiş’in anılarından yola çıkarak oluşturulan kitapta fotoğraflar, Deniz Gezmiş’in yazmış olduğu mektuplar, topladığı belgeler ve daha birçok tarihi gerçek bulunuyor.

Şimdiden çok satanlar listesinin ilk sıralarına yerleşen “Abim Deniz” kitabını, Can Dündar ve Hamdi Gezmiş Caddebostan Kültür Merkezi’nde anlatacaklar. Dündar ve Gezmiş, 7 Aralık Pazar günü saat 13.00’te Caddebostan Kültür Merkezi’nde okurlarla buluşacak. Deniz’in, bir dönemin devrimci kuşağının ve anıların konuşulacağı söyleşinin ardından, Can Dündar ve Hamdi Gezmiş kitabı imzalayacak.

TARİH: 07 ARALIK 2014

SAAT:13.00

YER: CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ (CKM)