- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

12 Dev Adam Dünya Şampiyonasına Veda Etti

A Milli Basketbol Takımı, 2014 FİBA Erkekler Basketbol Dünya Şampiyonası Çeyrek Final karşılaşmasında Litvanya’ya 73-61 mağlup oldu ve şampiyonaya veda etti.

 
A milliler karşılaşmaya hızlı başladı ve hemen öne geçti. Ay-yıldızlı ekip arka arkaya bulduğu basketlerle farkı açmaya başladı. Ardından Litvanya baskı kurmaya başladı ve aradaki farkı eritti. İyi oyununu sürdüren milliler ilk periyodu 13-18 üstün kapattı.
A Milli Basketbol Takımı 2. periyotta geriye düştü. Maçın 2. çeyreğinde Litvanya öne geçmeyi başardı. Oyuna ağırlığını koyan Litvanya fakı açmaya başladığı sırada ay-yıldızlılar tekrar sayılar bulmaya başladı ve farkın artmasını engelledi. Karşılıklı basketlerle devam eden periyot 33-28 Litvanya üstünlüğü ile sona erdi.

 
3. periyot büyük çekişmeye sahne oldu. Litvanya bu çeyrekte bulduğu üçlüklerle öne geçtiği sırada, milliler karşı hücum yaparak skoru dengede tuttu. Karşılıklı basketlerle geçen periyotta oyun dengeli bir şekilde devam etti. Çeyreğin sonlarına doğru Litvanya bulduğu basketlerle tekrar öne geçti ve periyot 47-44 Litvanya üstünlüğü ile tamamlandı.

 
Son periyoda Litvanya iyi başladı. Önde olan Litvanya bulduğu üçlüklerle farkı açmaya başladı. İlerleyen dakikalarda farkı 13 sayıya kadar çıkaran Litvanya karşısında milliler farkı kapatmak için büyük çaba harcadı. Oyun kontrolünü elinden bırakmayan Litvanya mücadeleden 73-61 galip ayrılarak yarı finale yükseldi.Çeyrek final mücadelesinden mağlup ayrılan 12 Dev Adam, 2014 FİBA Erkekler Basketbol Dünya Şampiyonası’na veda etti…(İHA)