- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Tarım ve insan Ulusal Fotoğraf Yarışması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen “Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisi”nde dereceye giren eserler, İstanbul’da sergilendi.

 

 

Bu yıl 5. düzenlenen Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girerek sergilenmeye değer bulunan eserler, İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün öncülüğünde Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğraf severlerle buluştu.

 

 

Serginin açılışını İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kasım Piral yaptı. Sergi açılışında bir konuşma yapan İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kasım Piral, 2013 yılında 5’incisi düzenlenen ve tüm Türkiye’de sergiye çıkan tarım ve insan konulu fotoğraf yarışmasında jürinin sergilenmeye değer bulduğu fotoğrafları İstanbulluların beğenisine sunduklarını söyledi.

 

 

Yarışma sayesinde tarımla hiçbir ilgisi olmayan insanların bile köy kültürü hakkında bilgi sahibi olduklarını ifade İl Müdürü Kasım Piral, “Fotoğraflarda, tarım ve insan ilişkisi çok güzel vurgulanıyor. Türkiye’nin birçok yerinde çekilmiş bu karelerde, topraktan balıkçılığa kadar pek çok konu var. Bu yarışma insanımızın doğaya ve çevreye ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

 

Tüm fotoğraf sever İstanbulluları bu güzel sergimizi ziyaret etmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu. Toplam 6 kategoride dereceye giren 70 fotoğraf, 08-12 Eylül tarihleri arasında Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek. Vatandaşlar, sergiyi ücretsiz ziyaret edebilecek.