- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Yoga & Deniz & Saglık Sonbahara Coşku Dolu Merhaba

Yoga Academy’nin bu ay Yoga Festivali 13-14 Eylülde Düzce Akçakoca’da, deniz kenarında sahil boyu uzanan 5 yıldızlı Sky Tower Hotel Wellness & SPA’da. Katılımcılar hem 10 farklı Yoga çalışması hem de deniz keyfinin son demleri ile yazdan sonbahara hazırlanacak, sağlıklı bir haftasonu geçirecek.

 

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Büyük Yoga Üstadı Akif Manaf yönetiminde yapılacak 4 farklı Çakra çalışması ile sahip olduğumuz özgüven, yaratıcılık, kararlılık ve sevgi nitelikleri dengelenip, gelişip, güçlenecek.

 

 

MEVSİM GEÇİŞLERİNDEKİ DUYGUSAL DEĞİŞİMLER İÇİN YOGA
Mevsimsel geçişlerde genelde karşılaşılan duygu durumu değişikliklerini önleyen Orijinal Yoga Sistemi ile depolayacağımız pozitif güç, sonbaharı coşku ve denge içinde karşılamamızı sağlayacak. Çakra çalışmaları ile sağlıklı bir yaşama destek olmak, fiziksel ve zihinsel enerjileri dengelemek, duygusal dürtüleri kontrol edebilmek ve zihinsel gücü artırmak için tüm sinir sistemimiz temizlenecek.

 

 

Duygular fiziksel sağlığı etkilemektedir. Duygusal anlamda bir tıkanma, yani bir korku, kızgınlık, endişe, pişmanlık, suçluluk, eleştiri ya da öfke enerji merkezlerinin tıkanmasına neden olmaktadır. Bu da fiziksel düzeyde rahatsızlıklar doğurmaktadır. Diğer taraftan, fiziksel bedendeki değişiklikler enerji sistemini etkilemekte ve duygulara yansımaktadır. Yoga teknikleri sayesinde Çakra merkezleri arındığında, dengelendiğinde ve aktifleştiğinde, fiziksel dayanıklılık ve duygusal rahatlama kazanılmaktadır.

 

 

ASTHMA VE KOAH RAHATSIZLIKLARI İÇİN YOGA
Mevsimsel geçişlerde sık karşılaşılan Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) ve Asthma ataklarının azaltılmasına yönelik bir saat süren, 2 ayrı Orijinal Yoga Sistemi çalışması da bu festivale özel olarak eklenmiştir. Bu rahatsızlıklara karşı direnci artıracak nefes teknikleri konusunda katılımcılar bilgilendirilecektir. Tüm teknikler kişilerin devam eden medikal tedavilerine tamamlayıcı olarak verilmektedir.

 

 

FESTİVAL PROGRAMI
Festival programı 10 farklı Yoga çalışması içeriyor. Büyük Yoga Üstadı Akif Manaf önderliğinde dört farklı Çakra düzeyinde dört pratik çalışma ve akşam interaktif söyleşi “Tüm Sorulara Cevaplar”gerçekleşecek. Surya Namaskara (Güneş Enerjisi ile Bağlantı), Çandra Namaskara (Ay Enerjisi ile Bağlantı), Nefes Teknikleri, Meditasyon, Zayıflamak için Yoga çalışmalarının da sunulacağı festival hafta sonu tatili için eşi bulunmaz bir fırsat sunuyor.

 
FESTİVALE KATILIN HAYATINIZ FESTİVAL OLSUN!!!

PROGRAM
Büyük Yoga Üstadı Paramahamsa Yogaçarya Akif Manaf yönetiminde çalışmalar:
13 Eylül Cumartesi
11.00 – Pratik ders-Muladhara (Kök) Çakra çalışması – Özgüvenin geliştirilmesi
14.00 – Meditasyon
15.00 – Zayıflamak için Yoga
15.00 – Asthma ve Koah rahatsızlıkları için Orijinal Yoga Sistemi
17.00 – Pratik ders- Svadhisthana (Pelvis) Çakra çalışması – Yaratıcılığın geliştirilmesi
20.00 – Teorik Ders-Tum Sorulara Cevaplar
23.30 – Çandra Namaskara (Ay Enerjisi ile Bağlantı)

14 Eylül Pazar

07.00 – Surya Namaskara (Güneş Enerjisi ile Bağlantı)
08.00 – Pratik ders- Manipura (Karın) Çakra çalışması – Kararlılığın geliştirilmesi
13.30 – Asthma ve Koah rahatsızlıkları için Orijinal Yoga Sistemi
15.00 – Pratik ders- Anahata (Göğüs) Çakra çalışması – Sevginin geliştirilmesi

www.yogaacademy.com.tr