- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Sanat Yaparken At Gözlüğü Takamazsın

GÜDÜK NECMİ VE HAZIM KÖRMÜKÇÜ YAN YANA GELİRSE!

Hababam Sınıfı’nın Güdük Necmi’si efsane oyuncu Halit Akçatepe ile usta oyuncu Hazım Körmükçü önceki gün TV8’de Özge Uzun’un sunduğu ‘Özge ile Güzel Bir Gün’ programına konuk oldular.

 

Hazım Körmükçü ney ve piyano çalarak izleyicilere sürpriz yaptı. ‘Hazımsız Şeyler’ adlı stund-up oyununun yeni sezonda da devam edeceğini söyleyen Körmükçü, “Sanatın hangi dalı olursa olsun sanatçının kendini güncellemesi gerekiyor.Sanat yaparken at gözlüğü takamazsın.

 

Sürekli çalışıp kendini geliştirip yenilemen gerekir.Ritme ve müziği karşı çocukluğumdan beri ilgim var. Her enstrüman bir sonsuzluktur. Ney’de öyle, piyano da öyle…” dedi.

 

Duayen sanatçı Halit Akçatepe oyunculuğun çok büyük fedakarlıklar istediğini belirterek “Hazım’ın (Körmükçü) tiyatrodan aldığı para bir işe yaramaz para kazanmak için başka işler yapmak gerekiyor.

 

Babam tiyatro sanatçısıydı çok fakirlik çektiği için hiçbir zaman sanatçı olmamı istemedi. Oyunculuğu istiyorsan bunları göze alacaksın’ dedi.

 

Program bitiminde Halit Akçatepe ve Hazım Körmükçü bir araya gelerek uzunca sohbet ettiler. İkiliye Özge Uzun ve Zeliha Sunal’da eşlik ederek hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.